Twoja kariera w finansach – 10 naprawdę liczących się umiejętności

17 lutego 2021
Category: Swoją Zdolność

Nie jest tajemnicą, że zrobienie wspaniałej kariery w finansach zależy od czegoś więcej niż tylko dobrych ocen.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś dyrektorem z wieloletnim doświadczeniem, czy możesz sobie przypomnieć, co doprowadziło cię do tego wyboru kariery?

W dzisiejszym, szybko zmieniającym się miejscu pracy, księgowi i finansiści muszą wykazać się wszystkim, od ostrych zdolności analitycznych i znakomitych umiejętności interpersonalnych, po dokładne zrozumienie oprogramowania będącego standardem w branży.

Skąd więc wiesz, czy Twoje CV osiągnie szczyt stosu, czy też jest skazane na niepowodzenie? Oto 10 najważniejszych pozycji finansowych, które zapewnią Ci doskonałą pozycję do obiecującej kariery w finansach.

1. Formalna kwalifikacja księgowa

W niektórych branżach błyskotliwy talent w połączeniu z doświadczeniem w świecie rzeczywistym wystarcza, aby zdobyć wymarzoną pracę.

Ale kariera w finansach – sektorze, w którym rządzą rygorystyczne procesy i standardy, a także najlepsze praktyki handlowe – nie wystarczy po prostu świetny życiorys.

Wybrani kandydaci uzyskają uznawane kwalifikacje branżowe, aby wykazać, że posiadają niezbędne przeszkolenie edukacyjne potwierdzające wszelkie posiadane przez nich doświadczenie zawodowe.

2. Umiejętności interpersonalne

Kiedyś finansiści byli zmuszeni do pracy w boksach, ale ta era już dawno minęła.

W dzisiejszych czasach wszelkie wyobrażenie, że kariera w finansach polega po prostu na zgniataniu liczb, zostało zastąpione faktem, że stanowiska wymagają od pracowników codziennych kontaktów z klientami.

Dla specjalistów ds. Księgowości i finansów umiejętność budowania udanych relacji z klientami ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz osiągnąć sukces. Patrząc na dwóch równo wykwalifikowanych pracowników, często decyduje o tym umiejętności interpersonalne.

3. Umiejętność komunikowania się

Dla początkujących pracowników księgowości i finansów ważne są dobre umiejętności w zakresie komunikacji pisemnej i ustnej, ale równie ważna jest umiejętność prostego wyjaśniania żargonu finansowego.

Wiele firm wybiera kandydatów, którzy potrafią uczynić skomplikowany język branżowy czytelnym dla klientów o ograniczonej wiedzy, w przeciwieństwie do potencjalnych pracowników, którzy po prostu zwracają to, czego się nauczyli.

4. Sprawozdawczość finansowa

Nie można zaprzeczyć, że umiejętności sprawozdawczości finansowej są niezbędnym wymogiem, zwłaszcza w rozwijających się obszarach, takich jak superprognozy.

Jednak znalezienie kandydatów posiadających duże umiejętności w zakresie sprawozdawczości finansowej stanowi wyzwanie w tym sektorze.

Kandydaci finansowi szukający przewagi konkurencyjnej powinni upewnić się, że podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej mogą wykazać się wysokimi umiejętnościami w zakresie sprawozdawczości finansowej.

5. Zdolność analityczna

Firmy poszukują pracowników, którzy potrafią wdrażać myślenie lateralne, analizować scenariusze i wyciągać odpowiednie wnioski. Kandydaci, którzy chcą odnieść sukces w finansach, muszą wykazać się umiejętnościami analitycznymi na podstawie rzeczywistych przykładów i wyników opartych na KPI.

6. Umiejętności rozwiązywania problemów

W dzisiejszych czasach nie wystarczy dogłębna znajomość systemów i procesów – ważna jest również umiejętność rozwiązywania złożonych problemów w miarę ich pojawiania się.

Niezależnie od tego, czy chodzi o konsekwencje finansowe skomplikowanej struktury biznesowej, czy o wymyślanie spersonalizowanego rozwiązania dylematu podatkowego klienta, historia rozwiązywania problemów sprawi, że Twoja kariera będzie rosła w szybkim tempie.

7. Znajomość oprogramowania informatycznego

Większy nacisk na cyfryzację i automatyzację zachęcił więcej menedżerów ds. Rekrutacji do zwrócenia się do specjalistów finansowych z odpowiednimi umiejętnościami informatycznymi, aby wykorzystać nowe systemy finansowe.

Kandydaci, którzy mogą wykazać się wiedzą i biegłością w zakresie analityki predykcyjnej, automatyzacji rozliczeń, oprogramowania księgowego SAP lub Oracle, będą poszukiwani.

8. Doświadczenie w zarządzaniu

Chociaż nie jest to niezbędne, doświadczenie w zarządzaniu jest często bardzo pożądane dla pracodawców, którzy chcą zatrudnić specjalistę ds. Finansów na nowe stanowisko.

Jeśli udowodniłeś swoją zdolność do zarządzania zespołami w trakcie swojej kariery zawodowej, z pewnością osiągniesz sukces na pozycji lidera w przyszłości.

9. Umiejętność handlowa

Dla specjalistów finansowych ważne jest, aby zrozumieć związek między zachowaniem fiskalnym firmy a wymaganiami rynku.

Kandydaci, którzy potrafią wykazać się przenikliwością handlową, a także interesują się trendami kształtującymi branżę, są na dobrej pozycji, aby uzyskać przewagę.

10. Zdolność do innowacji

Finanse i księgowość mogą być związane z rutyną i systemami, ale to nie znaczy, że innowacje nie mają swojego miejsca.

Niezależnie od tego, czy wynalazłeś metodę gromadzenia danych, która usprawnia produktywność, czy proces nagrywania, który zwiększa dokładność, innowacyjni kandydaci prawdopodobnie się wyróżnią.

Czy zaznaczasz wszystkie pola kariery w finansach?

Od doskonalenia swoich umiejętności w zakresie sprawozdawczości finansowej po rozwijanie zdolności myślenia nieszablonowego, poszerzenie zestawu umiejętności ma kluczowe znaczenie dla ustanowienia trwałej kariery w finansach.

Rzeczywiście, jeśli możesz zaznaczyć większość tych pól, możesz być jednym z najbardziej poszukiwanych specjalistów w dziedzinie finansów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy