Staje się Bank of America

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

W pierwszej połowie XX wieku AP Giannini sprawił, że Bank of America stał się największym bankiem na świecie. Zaczynając jako bank sąsiedzki w San Francisco w 1904 roku, Bank of Italy obsługiwał klasy pracujące i etniczne włoskiej dzielnicy North Beach.

Pod wpływem paniki bankowej z 1907 roku Giannini rozwinął Bank Włoch, później Bank of America, poprzez agresywną działalność w zakresie bankowości centrów finansowych w Kalifornii. Państwo było jednym z nielicznych, które nie ograniczyły bankowości wewnątrz centrów finansowych.

AP Giannini dostrzegł pewne wyjątkowe zalety bankowości centrów finansowych – systemu biur bankowych rozmieszczonych na obszarze geograficznym należącym do jednego banku z siedzibą w dużym mieście. Bankowość w centrach finansowych umożliwiła bankowi przyjmowanie depozytów z wielu lokalizacji, łączenie depozytów i udzielanie kredytów tam, gdzie popyt był największy.

W 1909 roku Bank Włoch otworzył swoje pierwsze poza miastem centrum finansowe w ówczesnym rolniczym centrum San Jose. Po tym nastąpił znaczący ruch w dynamicznie rozwijającej się metropolii Los Angeles w 1913 r. Wzrost był naturalnym wynikiem i na początku XX wieku Bank Włoch otworzył biura w kluczowych ośrodkach rolniczych w całym stanie.

W latach dwudziestych Bank of Italy był jedynym stanowym bankiem w Kalifornii. Wraz z biurami w Nowym Jorku i Włoszech oraz wizją, że pewnego dnia będą centra finansowe w całym kraju, w 1930 roku bank zmienił nazwę na Bank of America. Do 1945 roku stał się największym bankiem na świecie.

W drugiej połowie XX wieku Hugh McColl zbudował największy bank na szybko rozwijającym się południowo-wschodnim. Podobnie jak w Kalifornii, Karolina Północna nie ma ograniczeń dotyczących bankowości międzypaństwowej, dzięki czemu NCNB może stać się potęgą w stanie. Mając perspektywiczną wizję, McColl i NCNB stali na czele międzystanowej bankowości centrów finansowych, zmieniając oblicze nowoczesnego sektora bankowego.

Po ekspansji na Florydę, a następnie wprowadzaniu porozumienia Southeast Banking Compact, NCNB stał się pierwszym bankiem, który rozszerzył swoją działalność poza swój region geograficzny, kupując First Republic Bank w Teksasie. Wraz z przejęciem C & S / Sovran bank stał się trzecim co do wielkości w kraju. Aby odzwierciedlić jego ogromny zasięg geograficzny, bank przyjął nową nazwę – NationsBank.

Kolejne fuzje z Maryland National Corporation i Boatmen’s Bank of St. Louis rozszerzyły zasięg banku, czyniąc go drugim co do wielkości w Ameryce. W 1998 roku McColl spełnił wizję Gianniniego, aby zbudować ogólnokrajowy bank poprzez połączenie BankAmerica z NationsBank. Stworzył pierwszy bank od wybrzeża do wybrzeża i zapewnił klientom niezrównaną wygodę. W rezultacie Bank of America stał się największym bankiem w Stanach Zjednoczonych. Działał w bezprecedensowych 22 stanach i Dystrykcie Kolumbii.

Odwiedź jedno z naszych Centrów Dziedzictwa, aby z bliska przyjrzeć się temu i innym historiom z historii naszego banku. Ucz się więcej

 • Kim jesteśmy
 • Nasza firmaNasze przywództwoGdzie jesteśmyHistoria i dziedzictwo
 • Co nas prowadzi
 • Odpowiedzialny rozwójWywieranie wpływuNasze praktyki biznesoweNasi ludzieRaportowanie
 • Lokalne partnerstwo
 • Zobacz, co się dzieje w

  pobliżu
 • Newsroom
 • Informacje prasowe, link otworzy się w nowym oknieZestawy prasowe, link otworzy się w nowym oknieZasoby dziennikarzy, link otworzy się w nowym oknieBiografie kadry kierowniczej, link otworzy się w nowym oknieNagrody i wyróżnienia, link otworzy się w nowym oknie
 • Relacje inwestorskie
 • Informacje finansowe, link otworzy się w nowym okniePrezentacje inwestorskie, link otworzy się w nowym oknieInformacja o stałym dochodzie, link otworzy się w nowym oknieRaporty roczne i oświadczenia dla pełnomocników, link otworzy się w nowym oknieInformacje giełdowe, link otworzy się w nowym oknieUsługi dla akcjonariuszy, link otworzy się w nowym oknie
 • Kariera
 • LokalizacjeSkontaktuj się z namiWsparcieDostępna bankowośćPrywatnośćBezpieczeństwoWytyczne dla społeczności społecznychMapa serwisuPraktyki reklamowePraktyki reklamoweDokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

  Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

  Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy.

  Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

  Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

  Ta witryna zawiera dokumenty PDF, które wymagają posiadania

  najnowszej wersji programu Adobe Reader, aby je przeczytać.

  Pobierz najnowszą aktualizację programu Adobe Reader.

  Bank of America, członek NA, FDIC. Równy pożyczkodawca mieszkaniowy

  Inwestowanie w papiery wartościowe wiąże się z ryzykiem, a inwestowanie w papiery wartościowe zawsze wiąże się z możliwością utraty pieniędzy.

  Niniejszy materiał nie bierze pod uwagę konkretnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani potrzeb użytkownika i nie stanowi rekomendacji, oferty ani zachęty do zakupu lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych, instrumentów finansowych lub strategii. Przed podjęciem działań w oparciu o jakiekolwiek informacje zawarte w tym materiale, należy rozważyć, czy są one odpowiednie w danych okolicznościach i, jeśli to konieczne, zasięgnąć profesjonalnej porady. Wszelkie opinie wyrażone w niniejszym dokumencie są wyrażone w dobrej wierze, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i są poprawne tylko na podaną datę ich wydania.

  Treść zawarta w niniejszym dokumencie mogła zostać wyprodukowana przez podmiot zewnętrzny, który nie jest powiązany z Bank of America ani żadnym z jego podmiotów zależnych (Bank of America). Wyrażane opinie lub pomysły niekoniecznie są opiniami Bank of America ani nie odzwierciedlają ich poglądów ani poparcia. Te materiały służą wyłącznie do celów informacyjnych. Bank of America nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych informacjach przez kogokolwiek. Niektóre łącza mogą przekierowywać Cię z Bank of America do strony niepowiązanej. Bank of America nie był zaangażowany w przygotowanie treści dostarczanych na niepowiązanych witrynach i nie gwarantuje ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za ich zawartość. Odwiedzając te witryny, zgadzasz się na wszystkie ich warunki użytkowania, w tym na ich politykę prywatności i bezpieczeństwa.

  Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Incorporated (zwane również „MLPF & S lub „Merrill) udostępnia określone produkty inwestycyjne sponsorowane, zarządzane, dystrybuowane lub dostarczane przez firmy, które są filiami Bank of America Corporation („BofA Corp.) ). MLPF & S jest zarejestrowanym brokerem-dealerem, zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym, członkiem SIPC i spółką zależną będącą w całości własnością BofA Corp.

  Usługi powiernicze i powiernicze są świadczone przez Bank of America Private Bank, oddział Bank of America, NA, Member FDIC oraz spółkę zależną będącą w całości własnością Bank of America Corporation („BofA Corp.). Produkty ubezpieczeniowe i rentowe są oferowane przez Merrill Lynch Life Agency Inc. („MLLA), licencjonowaną agencję ubezpieczeniową i spółkę zależną będącą w całości własnością BofA Corp.

  Produkty inwestycyjne oferowane w ramach MLPF & S oraz produkty ubezpieczeniowe i rentowe oferowane w ramach MLLA: Nie są ubezpieczeni w ramach FDIC Nie są objęte gwarancją bankową Może stracić na wartości Nie są depozytami Nie są ubezpieczeni przez

  żadną agencję rządową Nie są warunkiem żadnej

  usługi lub działalności bankowej „Bank of America to nazwa marketingowa globalnej bankowości i globalnych rynków działalności Bank of America Corporation. Pożyczki, instrumenty pochodne i inne komercyjne działania bankowe są wykonywane na całym świecie przez banki zależne Bank of America Corporation, w tym Bank of America, NA, Member FDIC. Papiery wartościowe, doradztwo strategiczne i inne czynności związane z bankowością inwestycyjną są wykonywane na całym świecie przez podmioty powiązane z bankowością inwestycyjną Bank of America Corporation („Podmioty powiązane z bankowością inwestycyjną), w tym w Stanach Zjednoczonych BofA Securities, Inc., Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Incorporated i Merrill Lynch Professional Clearing Corp., z których wszystkie są zarejestrowanymi maklerami-dealerami i członkami SIPC, a w innych jurysdykcjach przez podmioty zarejestrowane lokalnie. BofA Securities, Inc., Merrill Lynch, Pierce,Fenner & Smith Incorporated i Merrill Lynch Professional Clearing Corp. są zarejestrowani jako handlowcy z prowizjami futures w CFTC i są członkami NFA.

  Cele firmy są aspiracyjne i nie gwarantują ani nie obiecują, że wszystkie cele zostaną osiągnięte. Statystyki i metryki zawarte w naszych dokumentach ESG mają charakter szacunkowy i mogą opierać się na założeniach lub opracowywaniu standardów.

  2020 Bank of America Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy