Powinieneś zamrozić kredyt swojego dziecka. To nie jest trudne. Oto jak.

17 lutego 2021

Nowe prawo zobowiązujące biura kredytowe do oferowania bezpłatnych zamrożeń dotyczy również dzieci. Jest to łatwiejsze niż można by się spodziewać, ale nadal możesz mieć pytania. Oto kilka odpowiedzi.

    28 grudnia 2018 r

Możesz teraz zamrozić akta kredytowe swojego dziecka za darmo – i nie jest to tak trudne, jak nawet najbardziej cyniczni z tych, których mógłbyś się spodziewać.

Czy pamiętasz, jak to było, próbując manewrować przez systemy biur kredytowych po Wielkiej Equifax Hack w 2017 roku? Wiele osób poszukujących zamrożonych kredytów spędzało godziny (lub dni!) Przedzierając się na strony internetowe, które nie zostały stworzone na momenty masowej paniki. Niektórzy z tych ludzi musieli wnosić opłaty, aby chronić własne informacje, co było irytujące.

Dzięki nowemu prawu federalnemu bezpłatne zamrożenie kredytu jest dostępne dla każdego, od niemowlęcia po prababkę. Pierwszego dnia, w którym dzieciak zamarzł (a tutaj dzieci mają mniej niż 15 lat) został upoważniony, zamroziłam akta moich dwóch córek, żeby zobaczyć, jak źle się potoczą.

Ku mojemu zdziwieniu doświadczenie wcale nie było złe. Ale miałem kilka pytań do firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową i próbowałem przewidzieć rzeczy, które również mogą zmylić Ciebie.

Co to jest zamrożenie kredytu?

Kiedy masz zamrożenie kredytu w głównych biurach – Equifax, Experian i TransUnion – większość firm nie może sprawdzić Twojej historii kredytowej, chyba że już robią z tobą interesy. Powoduje to oszukanie złodzieja, który próbuje zdobyć kartę kredytową na twoje nazwisko, ponieważ firma obsługująca kartę nie otworzy konta, dopóki nie będzie mogła najpierw sprawdzić twojego kredytu.

Czy naprawdę muszę to robić również dla jakiegokolwiek potomstwa?

To dobry pomysł. Złodzieje mogą znaleźć sposób na wykorzystanie akt kredytowych twoich dzieci do własnych niecnych celów, tak jak mogą to zrobić w przypadku twoich. Większość ludzi nie ma zwyczaju monitorowania kredytu swoich dzieci, co daje złodziejom więcej czasu na wykonanie swojej pracy. Ponadto dzieci zwykle nie mają jeszcze czarnych znaków w swoich plikach kredytowych – kolejna kusząca funkcja dla złodziei.

Wielu dorosłych nie lubi niedogodności związanych z tymczasowym rozmrażaniem plików kredytowych, gdy chcą uzyskać pożyczkę samochodową lub skorzystać z premii za rejestrację nowej karty. Ale nie ma to znaczenia dla dzieci, dzięki czemu ich zamrożenia są mniej uciążliwe.

Strony zamrożenia kredytu dla dzieci

Więc co mam zrobić, aby ustawić zamrożenie dla dziecka?

Każde z biur kredytowych ma instrukcje na swojej stronie internetowej. Zasadniczo prawo wymaga od firm zbierania dowodów na to, że jesteś tym, za kogo się podajesz i że Twoje dziecko jest naprawdę Twoim dzieckiem. Zwykle oznacza to przesłanie im pocztą kopii aktu urodzenia dziecka i karty Ubezpieczenia Społecznego oraz prawa jazdy i karty Ubezpieczenia Społecznego.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kilka tygodni później otrzymasz z powrotem wiadomość potwierdzającą, że firmy zamroziły pliki.

Czekaj, chcą, żebym wysłał pocztą kopie kart Ubezpieczenia Społecznego?

Tak. Nie ma możliwości przesyłania dokumentów drogą elektroniczną, chociaż przedstawiciel obsługi klienta Equifax o nazwisku Richie poinformował mnie o opcji faksu (1-888-826-0598), jeśli uważasz, że to lepsza opcja.

Nie lubiłem wrzucać kopii tak wrażliwych dokumentów do skrzynki pocztowej, ale wstrzymałem oddech i mimo wszystko to zrobiłem. Rzeczniczka Equifax określiła wymagania dotyczące poczty jako „standard branżowy.

To nie oznacza, że ​​jest dobrze.

Rzecznik Experian przyznał, że może to sprawić, że ludzie poczują się niekomfortowo i powiedział, że inne sposoby zajmowania się dokumentami to „obszar możliwości, który firma może zbadać. Powiedział też, że wiele osób wysyłało tego typu dokumenty do rządu, organizacji opieki zdrowotnej i sądów, a firma ma bezpieczną skrzynkę pocztową, która nie jest zagrożona kradzieżą.

Equifax i TransUnion chcą, abyśmy wszyscy użyli adresu na kopercie, który zawiera słowo „zamrożenie: „Equifax Security Freeze i „TransUnion Protected Consumer Freeze. Wydaje się, że zasadniczo zachęca to złodziei tożsamości, aby najpierw wybrali te koperty, jeśli dostaną w swoje ręce torbę pocztową, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że w środku znajdą się niezbędne dokumenty. Może „Ukradnij tę kopertę! byłoby bardziej odpowiednie.

Zdmuchnąłem instrukcje, żeby zobaczyć, co się stanie. Moje dzieci wciąż się zamarzają.

Dla pewności zakręciłem z powrotem do Equifax i TransUnion w sprawie adresów i obie firmy twierdzą, że Twoja prośba nie zostanie źle skierowana, jeśli pozostawisz „zamrożenie poza adresem. Nadal rozpatrzą Twoją prośbę.

Mam więcej niż jedno dziecko. Czy mogę po prostu wrzucić ich dokumenty w jednej kopercie?

Dla mnie też nie było to jasne, więc wypróbowałem to w obie strony z różnymi biurami – oddzielne koperty na dwie i jedną kopertę na trzecią – i oba podejścia zadziałały. Firmy potwierdziły, że umieszczenie wszystkiego w jednej kopercie jest w porządku.

Experian i Equifax mają formularze, które chcą, abyś wypełnił, więc wypełnij po jednym dla każdego dziecka. Następnie dla wszystkich trzech biur napisz przejrzysty list motywacyjny wyjaśniający, ile plików chcesz zamrozić. Nie zapomnij dołączyć do koperty wszystkich dokumentów potrzebnych każdemu dziecku.

Moje dziecko ma powyżej 15 lat, ale poniżej 18 lat. Czy to ma znaczenie?

Tak. Możesz myśleć o swoim szesnastolatku jak o nieletnim, ale w Creditland dorosłość pojawia się wcześnie, gdy tylko skończysz 16 lat.

Oto, jak poradziłbym sobie z prośbą o 16-latkę. Przejdź do sekcji zamrażania dla dorosłych na stronach internetowych biur i spróbuj tam poprosić o zamrożenie. Prawdopodobnie zostaniesz poinformowany, że Twój nastolatek nie ma jeszcze pliku kredytowego i że będziesz musiał przesłać wiele lub wszystkie te same informacje identyfikacyjne, które musiałbyś wysłać, gdyby Twoje dziecko miało 12 lat.

Jeśli masz 16-latka i 12-latka, najpierw zastanów się nad sytuacją z 16-latkiem. Jeśli możesz poprosić o zamrożenie dla dorosłych online, świetnie. Jeśli nie, możesz wykonać wszystkie kserokopie, lizać, stemplować i pisać na okładce za jednym zamachem dla obu dzieci. Ale w takim przypadku użyłbym dwóch kopert. Jeden pochodzi od „osoby dorosłej, która może potrzebować wysłać dokumenty na oddzielną skrzynkę pocztową lub adres.

Jak może się to zmienić w gigantyczne fiasko? Musi być sposób.

Najszybszym sposobem na zrobienie skrótu starannie zamrożonych plików jest zgubienie osobistego numeru identyfikacyjnego, który podają ci biura informacji kredytowej. Będziesz musiał podać kod PIN, gdy tymczasowo lub na stałe rozmrażasz swój plik lub gdy Twoje dziecko chce to zrobić któregoś dnia za wiele lat.

Więc nie zgub kodu PIN. Możesz dostać nowy, ale może to zająć tygodnie.

Ja to zrobiłem! Mogę teraz przestać się martwić, prawda?

Nie. Złodzieje nadal mogą przejąć kontrolę nad Twoimi kontami lub znaleźć sposoby na podszywanie się pod Ciebie, aby ukraść zwrot podatku dochodowego lub wykorzystać Twoje informacje, aby uzyskać bezpłatną opiekę medyczną.

Jednak zamrożenie kredytu jest najlepszym narzędziem, jakie mamy, aby chronić siebie i nasze dzieci przed wieloma rodzajami oszustw związanych z tożsamością. Biorąc pod uwagę, jak niedoskonałe są systemy bezpieczeństwa, które chronią nasze dane przed złoczyńcami, nie widzę powodu, aby nie korzystać z bezpłatnych narzędzi, które mogą uczynić nas wszystkich trochę bezpieczniejszymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy