Kiedy jest najlepszy czas na uzyskanie odwróconego kredytu hipotecznego? Zaczekaj czy działaj teraz?

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

Odwrócone kredyty hipoteczne oferują właścicielom domów sposób na pozostanie we własnych domach, otwierając jednocześnie dostęp do części kapitału własnego. Kwota pożyczki zależy od wieku, aktualnych stóp procentowych i wartości domu. Ilość dostępnej gotówki zależy również od kwoty, jaką jesteś winien na tradycyjnym kredycie hipotecznym – jeśli w ogóle. (Wszelkie niespłacone długi w domu, w tym istniejący kredyt hipoteczny, są spłacane z wpływów z odwróconej hipoteki).

Chociaż nie ma jednej właściwej odpowiedzi, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiedzieć na ważne pytanie – kiedy jest najlepszy czas na uzyskanie tej pożyczki:

Dobre czasy, aby uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny

Kiedy potrzebujesz pieniędzy – jeśli potrzebujesz pieniędzy teraz i chcesz pozostać we własnym domu, to teraz dobrym rozwiązaniem może być odwrócona hipoteka.

Odwrotna hipoteka pomaga potrzebującym pożyczkobiorcom na dwa kluczowe sposoby:

 • Pożyczka eliminuje istniejący kredyt hipoteczny (jeśli nadal go masz). Oznacza to, że nie będziesz już musiał dokonywać regularnych spłat kredytu hipotecznego. Już samo to może znacznie poprawić miesięczny budżet.
 • W większości przypadków pożyczki dają również dostęp do gotówki lub linii kredytowej. Te pieniądze możesz wykorzystać w dowolny sposób. Możesz wykorzystać pieniądze, aby związać koniec z końcem, zwiększyć miesięczne wydatki lub zaszaleć na czymś, o czym zawsze marzyłeś. Wiele osób wykorzystuje te fundusze, aby pokryć koszty leczenia, przebudowę, pokryć większe jednorazowe wydatki, takie jak podatki od nieruchomości, lub pomóc ukochanej osobie. Gdy ceny mieszkań są wysokie – gdy wartość Twojego domu jest wyższa, kwota Twojej odwróconej pożyczki hipotecznej jest wyższa. Jeśli wartość Twojego domu spadnie, kwota, do której się kwalifikujesz, również spada – aw niektórych przypadkach możesz w ogóle się nie kwalifikować.

  Ceny mieszkań są generalnie wyższe w Stanach Zjednoczonych, ale różnią się znacznie i zależą od dokładnej lokalizacji.

  Kiedy stopy procentowe są niskie – Gdy stopy procentowe są niskie, możesz uzyskać dostęp do większej ilości pieniędzy z odwróconej hipoteki. (I odwrotnie, jeśli stawki zaczną rosnąć, możesz kwalifikować się do niższej ceny, jeśli w ogóle możesz się zakwalifikować). Stopy procentowe są teraz na rekordowo niskim poziomie.

  Kiedy jesteś starszy – im jesteś starszy, tym więcej możesz się kwalifikować dzięki odwróconej hipotece.

  Kiedy chcesz pozostać w domu do końca życia – Większość z nas chce pozostać we własnych domach tak długo, jak to możliwe. Odwrócony kredyt hipoteczny może w tym pomóc. Downsizing może być bardziej efektywnym finansowo sposobem wyeliminowania kredytu hipotecznego i uzyskania dostępu do kapitału własnego, ale możesz nie dostać miejsca, które kochasz w taki sam sposób, jak kochasz swój obecny dom.

  Kiedy chcesz, aby pożyczka poprawiła jakość życia – dla większości właścicieli domów Twój dom jest najcenniejszym zasobem. I ciężko pracowałeś, aby spłacić lub spłacić kredyt hipoteczny. Nie ma powodu, dla którego nie możesz czerpać korzyści z własnej staranności. Wielu pożyczkobiorców odwróconych kredytów hipotecznych otrzymuje te pożyczki, aby móc wieść lepsze życie na emeryturze. Nie ma ograniczeń co do sposobu wykorzystania pieniędzy.

  Kiedy otrzymujesz pożyczkę jako plan zapasowy – coraz więcej właścicieli domów zabezpiecza odwrócony kredyt hipoteczny jako plan zapasowy. Odwrócona linia hipoteczna może być doskonałym sposobem na zwiększenie elastyczności Twoich finansów. Jeśli niekoniecznie potrzebujesz dostępu do pieniędzy, ale chcesz mieć fundusz na deszczowy dzień lub dodatkową opcję finansową, to interesującym rozwiązaniem jest odwrócona hipoteka.

  Odwrócony kredyt hipoteczny z linią kredytową może być jednym z NAJBARDZIEJ przystępnych sposobów zabezpieczenia odwróconej hipoteki, ponieważ:

  • Kiedy otrzymujesz odwrócony kredyt hipoteczny z linią kredytową, nie będziesz naliczać odsetek od pieniędzy znajdujących się na koncie, ale jest dla Ciebie, jeśli tego potrzebujesz. Będziesz naliczać odsetki tylko od pieniędzy, które wypłacisz z linii kredytowej.
  • Odwrotne linie hipoteczne rosną każdego roku po ich ustanowieniu. Dzięki temu z wiekiem zyskujesz większą moc pożyczania. Kiedy jesteś właścicielem domu bez opłat i czysto – jeśli spłaciłeś już swój kredyt hipoteczny i nie masz nic innego do zapłaty za swój dom, to naprawdę powinieneś rozważyć uzyskanie odwróconej linii kredytu hipotecznego jako planu awaryjnego. Nie będziesz naliczać żadnych odsetek od linii kredytowej, chyba że z niej zrezygnujesz.

   Tego typu konfiguracja daje po prostu więcej możliwości maksymalizacji bogactwa. Jeśli potrzebujesz środków, możesz wycofać się z oszczędności, inwestycji lub odwróconego kredytu hipotecznego i podjąć decyzję, które źródło pieniędzy będzie Cię najmniej kosztować w dłuższej perspektywie.

   Złe czasy, aby uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny

   Kiedy martwisz się, ile możesz zostawić spadkobiercom – Po uzyskaniu odwróconej hipoteki zachowujesz własność domu. Nadal jest to Twój majątek i możesz go pozostawić swoim spadkobiercom. Jednak twoi spadkobiercy będą odpowiedzialni za spłatę salda odwróconego kredytu hipotecznego. Większość spadkobierców robi to, sprzedając dom. I nigdy nie będą winni więcej niż wartość domu w tamtym czasie. I wiele razy spadkobiercom pozostaje jeszcze kapitał.

   Kiedy nie możesz sobie pozwolić na utrzymanie – kiedy zabezpieczasz odwrócony kredyt hipoteczny, wszelkie spłaty kredytu hipotecznego, które mogłeś płacić, znikają. Jednak nadal musisz być w stanie opłacić podatki, ubezpieczenie i utrzymanie domu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na spłatę tych rzeczy do końca życia, pożyczka może nie być dobrym pomysłem. Kiedy zaczynasz rozmawiać z pożyczkodawcą na temat uzyskania odwróconego kredytu hipotecznego, pomogą ci oni zorganizować obowiązkową sesję doradztwa finansowego, która pomoże ci ocenić, czy możesz sobie pozwolić na dom do końca życia.

   Kiedy chcesz przenieść się w inne miejsce w niedalekiej przyszłości – odwrócone kredyty hipoteczne nie są świetną pożyczką, jeśli zamierzasz przeprowadzić się gdzieś w stosunkowo bliskiej przyszłości. Koszty pożyczki najlepiej rozłożyć na okres co najmniej pięciu lat.

   Jeśli Twój współmałżonek ma mniej niż 62 lata – aby kwalifikować się do odwróconego kredytu hipotecznego, pierwotny kredytobiorca musi mieć co najmniej 62 lata. Twój współmałżonek może być młodszy, ale prawdopodobnie najlepiej zaczekać, aż wszyscy będą się kwalifikować.

   Kiedy dom nie będzie przystosowany do starzenia się na miejscu – prawdopodobnie kochasz swój dom, ale jeśli rozważasz odwróconą hipotekę, zechcesz pomyśleć o tym, jak będzie funkcjonował dom, gdy będziesz znacznie starszy. Na przykład: Czy w Twoim domu jest dużo schodów? Czy masz plan na poruszanie się po schodach, jeśli masz problemy z chodzeniem? Czy możesz sobie pozwolić na modyfikacje domu, które sprawią, że będzie on dla Ciebie wygodny?

   Najlepszy czas na uzyskanie odwróconego kredytu hipotecznego zależy od Ciebie

   Mam nadzieję, że te rozważania pomogą ci zdecydować, kiedy uzyskać odwrócony kredyt hipoteczny – jeśli w ogóle go uzyskasz.

   Proces pożyczki zwykle trwa około dwóch miesięcy i nie każdy się kwalifikuje. Rozmowa z pożyczkodawcą i przejście przez proces doradczy może pomóc w podjęciu lepszej decyzji na przyszłość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy