Jak korzystać z bankomatu Bitcoin: przewodnik krok po kroku dla początkujących

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

15 lutego 2020 r.przez Finivi

Bankomaty Bitcoin to doskonały sposób na zakup pierwszego pakietu bitcoinów. Jak sama nazwa wskazuje, bankomaty Bitcoin działają w podobny sposób jak bankomaty dostarczane przez banki. Główną różnicą jest jednak to, że bankomaty Bitcoin rozdają bitcoiny zamiast dolarów (lub innych suwerennych walut).

W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak dokonać pierwszego zakupu bitcoinów za pomocą bankomatu Bitcoin.

1. Znajdź BTM w pobliżu

Bankomaty Bitcoin – nazywane również bankomatami Bitcoin (BTM) lub kioskami Bitcoin – są zwykle zlokalizowane w kawiarniach, barach lub sklepach, których właściciele są otwarci na tę nową innowację finansową. Jednak każde miasto ma ograniczoną liczbę bankomatów Bitcoin, co oznacza, że ​​nie znajdziesz ich na każdym rogu.

Na szczęście istnieje kilka zasobów, z których możesz skorzystać, aby znaleźć najbliższy bankomat Bitcoin. Prawdopodobnie najpopularniejszą wyszukiwarką bankomatów Bitcoin jest CoinATMRadar, ale możesz również skorzystać z witryn takich jak Coin ATM Finder lub Bitcoin ATM Map, aby zlokalizować maszynę w pobliżu.

2. Otwórz portfel Bitcoin w swoim telefonie

Przed wizytą w lokalnym bankomacie Bitcoin musisz najpierw pobrać i skonfigurować portfel mobilny na swoim smartfonie.

Do wyboru są dziesiątki mobilnych portfeli bitcoin. Jednym z najłatwiejszych do rozpoczęcia jest portfel Blockchain, który jest dostępny zarówno dla iPhone’a, jak i Androida, a także jest dostępny w wersji internetowej.

Aby utworzyć portfel, pobierz aplikację, zarejestruj się za pomocą adresu e-mail i hasła i to wszystko!

3. Kup Bitcoin w bankomacie Bitcoin

Po skonfigurowaniu portfela bitcoin w telefonie i zlokalizowaniu BTM w pobliżu, możesz kupić swój pierwszy bitcoin za pomocą bankomatu Bitcoin.

Proces zakupu różni się nieznacznie od BTM do BTM, ale ogólnie proces wygląda następująco:

 1. Uzyskaj dostęp do pulpitu nawigacyjnego BTM
 2. Wpisz ilość bitcoinów, które chcesz kupićWprowadź kwotę gotówki do BTMZeskanuj kod QR swojego portfela, aby otrzymać bitcoinyPoczekaj na potwierdzenie transakcjiOdbierz monety z portfela, aby zakończyć transakcję4. Prawdziwy przykład zakupu Bitcoin na BTM

  Aby zilustrować rzeczywisty zakup, BlockSocial kupił bitcoiny o wartości 20 euro w bankomacie Bitcoin modelu Lamassu podczas podróży do Europy.

  Aby kupić bitcoiny w bankomacie Lamassu Bitcoin, najpierw kliknij ekran i naciśnij przycisk „Kup Bitcoin na środku deski rozdzielczej.

  Następnie skanujesz adres swojego portfela bitcoin za pomocą kodu QR dostarczonego przez aplikację portfela. W ten sposób bankomat wie, do którego portfela bitcoin wysłać BTC po zakończeniu transakcji.

  Następnie wprowadź notatki dotyczące ilości bitcoinów, które chcesz kupić. W tym przypadku kupiliśmy BTC o wartości 20 euro.

  Po otrzymaniu banknotów BTM automatycznie prześle bitcoiny do Twojego portfela.

  Ostatnim krokiem będzie potwierdzenie transakcji, które pokaże Ci bankomat Bitcoin. W tym momencie albo musisz poczekać kilka minut, aby otrzymać swoje monety, albo są one już w twoim portfelu. Zależy to od ilości aktywności w sieci Bitcoin w momencie zakupu.

  I gotowe! Teraz kupiłeś swój pierwszy bitcoin za pomocą bankomatu Bitcoin.

  Dodatkowo bankomaty Bitcoin mogą być również używane do wypłaty inwestycji w bitcoiny. Jednak nie wszystkie BTM są dwukierunkowe. Dlatego upewnij się, że sprawdzasz, czy Twój lokalny bankomat Bitcoin może przetwarzać zamówienia kupna i sprzedaży, jeśli planujesz zarobić.

  Chociaż bankomaty Bitcoin są prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zdobycie bitcoinów, ważne jest, aby pamiętać, że opłaty za BTM mogą być dość wysokie. Dlatego jeśli planujesz zakup dużej ilości bitcoinów, lepiej jest przejść przez renomowaną giełdę, która pobiera niższe opłaty za dokonanie zakupu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy