Jak działa federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

17 lutego 2021
Category: Twój Kredyt

Jay Ibric | 10 maja 2017

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną lub federalna ulga podatkowa na inwestycje (ITC) została przyjęta przez administrację George’a Busha na mocy ustawy o polityce energetycznej z 2005 r. ITC została utworzona w celu ułatwienia przyjęcia czystej energii. Zaczęło się od 30% kredytu ograniczonego do 2000 USD na projekty mieszkaniowe, ale ten limit został usunięty w 2008 roku.

Jak oblicza się federalną ulgę podatkową na energię słoneczną?Federalna ulga podatkowa na inwestycje (ITC) wynosi 26% kosztów systemowych brutto projektu słonecznego. Oznacza to, że jeśli koszt systemu brutto wynosi 20 000 USD, Twój kredyt podatkowy wyniesie 5 200 USD (20 000 USD x 26% = 5 200 USD). Jeśli istnieje rabat za media lub inna forma zachęty, IRS uzna koszt systemowy brutto za kwotę po rabacie.

Koszt systemu brutto może obejmować wszelkie ulepszenia potrzebne do ułatwienia instalacji słonecznej. Obejmuje to wszelkie prace elektryczne potrzebne do instalacji, takie jak modernizacja skrzynki rozdzielczej i prace dachowe pod panelem słonecznym. Skontaktuj się ze swoim doradcą podatkowym, aby uzyskać szczegółowe porady w danych okolicznościach.

Kredyt wynosi dolara za dolara obniżenia podatku dochodowego. Oznacza to, że kredyt zmniejsza kwotę podatków, które posiadasz. Jedną z głównych obaw klientów jest to, że uważają, że skoro spodziewają się zwrotu podatku pod koniec roku, kiedy złożą swoje podatki, nie będą kwalifikować się do federalnej ulgi podatkowej. Tak nie jest! Jeśli wstrzymałeś już pieniądze z wypłaty, możesz kwalifikować się do zwrotu pieniędzy. 26% kredytu pozostanie do 31.12.2020. Następnie zostanie obniżony do 22% w 2021 r. I całkowicie obniżony do 0% w 2022 r.

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej o uldze podatkowej na energię słoneczną.

Jak pożyczki słoneczne wpływają na ulgę podatkową na energię słoneczną?Istnieją dwa rodzaje pożyczek na energię słoneczną, jeśli chodzi o ulgę podatkową. Typ 1 ma jedną miesięczną kwotę płatności. Pożyczki te zakładają, że w ramach tej miesięcznej płatności udzielisz im ulgi podatkowej. Jeśli tego nie zrobisz, zainicjuje to kolejną pożyczkę w kwocie ulgi podatkowej w tej samej RRSO.

Drugi rodzaj pożyczki słonecznej to inna płatność za rok pierwszy niż w latach następnych. W przypadku tego typu pożyczki Twoje spłaty opierają się na całej kwocie pożyczki. Po otrzymaniu federalnej ulgi podatkowej będziesz mieć możliwość złożenia federalnej ulgi podatkowej, która amortyzuje pożyczkę w celu obniżenia miesięcznych płatności. Możesz również zachować federalną ulgę podatkową, a Twoje płatności pozostaną takie same. Solar.com może pomóc Ci dowiedzieć się, która z tych opcji jest dla Ciebie najlepsza.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową? Aby ubiegać się o ITC, musisz złożyć wniosek w IRS od 5695. Ulgę podatkową otrzymasz w następnym roku, kiedy złożysz podatki za rok, w którym zainstalowałeś panele. Jeśli nie kwalifikujesz się do całego ulgi podatkowej w pierwszym roku, możesz przenieść tę kwotę na 5 lat.

Obejrzyj ten film, który przeprowadzi Cię przez proces ubiegania się o ulgę podatkową.

Podsumowując, federalna ulga podatkowa stanowi 30% twojego kosztu brutto systemu i jest świetną okazją, aby przejść na zielono, stworzyć czystą energię i zaoszczędzić pieniądze na remoncie domu. Nadszedł czas, aby przejść na energię słoneczną!

Zastanawiasz się nad sparowaniem domowego systemu słonecznego z podtrzymaniem bateryjnym? Zobacz, jaki wpływ na ulgę podatkową mają zachęty do baterii!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy