Dlaczego wynajmujący sprawdzają zdolność kredytową (i czego szukają)

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Niestety w życiu twoje błędy z przeszłości często mają niesamowitą tendencję do prześladowania cię długo po ich popełnieniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o błędy finansowe i kredyt. W rzeczywistości problemy kredytowe mogą wisieć w twoich raportach kredytowych czasami nawet do dziesięciu lat.

Ponieważ Twój kredyt jest rutynowo używany przez innych do oceny, czy chcą robić z Tobą interesy, wszelkie problemy w raportach kredytowych mogą sprawić, że niektóre aspekty Twojego życia będą znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne. Jednym z takich przypadków jest sprawdzenie Twojego kredytu podczas poszukiwania mieszkania lub domu do wynajęcia.

Czego właściciele szukają w Twoim kredycie?

Wiele firm polega na Twoich kredytach, aby ocenić ryzyko współpracy z Tobą. Właściciele nie są wyjątkiem. Kiedy wynajmujący sprawdzają Twój kredyt w celu sprawdzenia najemcy, to co faktycznie robią, to próba ustalenia, czy prawdopodobne jest, że zapłacisz czynsz z opóźnieniem (a może w ogóle). Najemcy, którzy nie płacą czynszu zgodnie z ustaleniami, mogą kosztować właścicieli mnóstwo pieniędzy, a nawet jeszcze bardziej irytować. Są to niedogodności, których każdy właściciel w naturalny sposób chce uniknąć, jeśli to możliwe.

Podczas sprawdzania kredytu, wynajmujący zazwyczaj zażądają tak zwanego raportu z przeglądu najemcy od jednej z agencji sporządzających raporty kredytowe (i często będziesz musiał zapłacić za raport samodzielnie w ramach opłaty za wniosek). Raporty z przeglądu najemców zazwyczaj zawierają znacznie więcej informacji niż standardowy raport kredytowy i dostarczają właścicielom informacji, które pomogą im w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących nowych wniosków o wynajem.

Twój kredyt z pewnością nie jest jedyną rzeczą, którą wynajmujący weźmie pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku o wynajem; Jednak nawet jeśli reszta Twojego wniosku się sprawdzi, zły kredyt może nadal kosztować Cię możliwość podpisania nowej umowy najmu. Oto kilka ostrzeżeń, których właściciele mogą szukać w Twoich raportach kredytowych, które mogą potencjalnie spowodować odrzucenie Twojego wniosku.

1. Rejestry publiczne i ważne wydarzenia poniżająceWcześniejsze eksmisje, egzekucje, wyroki i bankructwa mogą sprawić, że wynajęcie nowego mieszkania będzie dużym wyzwaniem. Konta windykacyjne, przejęcia i odpisy mogą również oznaczać kłopoty podczas wypełniania nowego wniosku o wypożyczenie.

O ile takie problemy nie należą do przeszłości i nie masz dobrego wyjaśnienia, dlaczego wystąpiły w pierwszej kolejności (np. Utrata pracy lub choroba), nowy właściciel najprawdopodobniej odmówi Ci, jeśli zobaczy którykolwiek z tych problemów na Twoim raport przesiewowy najemców, zwłaszcza jeśli są stosunkowo niedawne.

2. Problemy z zadłużeniemJeśli jesteś nadmiernie obciążony finansowo, o czym świadczy duża kwota zadłużenia w raportach kredytowych, możesz mieć również problem z zatwierdzeniem nowego wniosku o wynajem.

Podobnie jak pożyczkodawca hipoteczny, wynajmujący często obliczają stosunek zadłużenia do dochodu (DTI), który jest procentem miesięcznego dochodu przeznaczonego na inne niespłacone długi, aby określić, ile pieniędzy pozostało Ci każdego miesiąca na czynsz. Jeśli Twój DTI wyniesie ponad 45% do 55% (w zależności od wynajmującego), możesz potencjalnie zostać odrzucony za nowy wynajem, nawet jeśli reszta kredytu zostanie sprawdzona. Chodzi o to, że jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, nie możesz sobie na to pozwolić.

Co możesz zrobić, jeśli kredyt kosztuje Cię możliwość wynajęcia

Jeśli Twój test kredytowy najemcy wróci z pewnymi skazami, które kosztują mieszkanie, nie oznacza to, że nie masz już możliwości. Oto kilka strategii do wypróbowania:

1. Zaproponuj odłożenie większej ilości pieniędzy.Jeśli zaoferujesz zapłacenie czynszu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, wynajmujący może skłonić się do podjęcia ryzyka przy wynajmowaniu ci mieszkania, nawet jeśli niepokoją cię twoje problemy kredytowe. Odkładanie dodatkowych pieniędzy zmniejsza ryzyko wynajmującego w przypadku, gdy kiedykolwiek przestaniesz płacić czynsz zgodnie z ustaleniami w przyszłości.

Z wynajmującym pieniądze mówią… i głośno. Miałem kiedyś kandydata, którego kredyt był tak zły, że powiedziałem mu, że jedynym sposobem, aby mu wynająć, było zapłacenie z góry pełnej kwoty leasingu.

2. Wyszukaj innego wynajmującego.Podczas gdy weryfikacja zdolności kredytowej najemców jest powszechna, jeśli chodzi o wnioski o wynajem, nie każdy właściciel będzie sprawdzał zdolność kredytową podczas procesu sprawdzania najemcy. Nawet ci, którzy to robią, mogą nadal być skłonni zaakceptować wyjaśnienie swoich problemów kredytowych w przeszłości, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o czynsz od indywidualnego właściciela, a nie od większej firmy zarządzającej nieruchomościami.

Jeśli możesz udowodnić, że błędy kredytowe są za tobą i udowodnić, że podjąłeś kroki, aby otworzyć nowy liść finansowy, być może będziesz w stanie przekonać wynajmującego, aby zaryzykował wynajmowanie ci pomimo twojego poprzedniego kredytu problemy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy