Dlaczego moja karta kredytowa nie została autoryzowana?

17 lutego 2021
Category: Nową Kartę

Istnieje wiele powodów, dla których karta kredytowa może nie zostać autoryzowana. Najłatwiej to sprawdzić, dzwoniąc do firmy wydającej karty, która zazwyczaj poda powód. Czasami Twoja karta może nie autoryzować, a wystawca karty może nie odnotować przyczyny. Stałoby się tak, gdybyś po prostu nieprawidłowo wpisał numer karty (na przykład).

Oto wszystkie powody, dla których Twoja karta może nie zostać autoryzowana:

Niewystarczające środki

Jest to najczęstszy powód braku autoryzacji, gdy na karcie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że masz niewystarczające środki z różnych powodów:

Wstępne zezwoleniaJeśli rezerwujesz wynajem samochodu, hotele lub jakąkolwiek inną usługę, z której będziesz korzystać w przyszłości, sprzedawcy często „wstępnie autoryzują Twoją transakcję (często bez Twojej wiedzy). Załóżmy na przykład, że na karcie zostało Ci 1000 USD kredytu i za miesiąc zarezerwowałeś hotel, który będzie kosztował 950 USD. Masz teraz tylko 50 $ kredytu na następny miesiąc. Nawet jeśli anulujesz hotel, może minąć miesiąc, zanim preautoryzacja zostanie usunięta (ponieważ wiele banków nie zezwala sprzedawcom na usuwanie preautoryzacji).

Jeśli uważasz, że mogło się to zdarzyć, zadzwoń do wystawcy karty w celu usunięcia wstępnie autoryzowanych transakcji.

Twoja ostatnia płatność nie została jeszcze rozliczonaJest to szczególnie ważne, jeśli płacisz, wysyłając czek pocztą. Faktyczne rozliczenie środków i zaksięgowanie ich na koncie może zająć dużo czasu (ze względu na opóźnienia pocztowe i rozliczenie czeku). Jeśli uważasz, że mogło się to zdarzyć, zadzwoń do wystawcy karty, aby sprawdzić, czy ostatnia płatność została rozliczona.

Podałeś nieprawidłowe dane karty kredytowej

Twój adres lub inne dane karty nie zgadzają się z adresem w plikach firmy wydającej karty dla tej karty.

Dzieje się tak często, gdy przeprowadzasz się, ale zapomnisz podać firmie wydającej karty swój nowy adres. Może się to również zdarzyć, jeśli adres nie zostanie przeliterowany dokładnie w taki sam sposób, w jaki pojawia się na wyciągu z karty.

Karta zostanie również odrzucona (oczywiście), jeśli wpiszesz zły numer, nieprawidłową datę wydania / ważności, zły kod weryfikacyjny lub zły kod 3D-Secure.

Podejrzenie oszustwa

Każda firma wydająca karty ma wiele różnych zasad „podejrzeń oszustwa. Jeden nawet chwali się, że stosują ponad 300 reguł do wykrywania oszustw. Powoduje to ogromną liczbę „fałszywych alarmów. Niektóre firmy obsługujące karty są niezwykle ostrożne i odrzucają Twoją kartę z najbardziej błahych powodów.

Jeśli w przeszłości skradziono Ci kartę lub doświadczyłeś oszustwa, możesz również znajdować się w rejestrze wysokiego ryzyka, a wystawca karty może być jeszcze bardziej ostrożny w zatwierdzaniu transakcji.

Niemożliwe jest odgadnięcie wszystkich testów przeciwdziałania oszustwom wystawionym przez Twoją firmę kartową (gdyby zostały opublikowane, przestępcy obejdą je), ale oto niektóre z bardziej powszechnych:

Karta nie była ostatnio używana

Niektóre firmy obsługujące karty wstrzymają wszelkie nierutynowe płatności, jeśli karta nie była używana przez kilka tygodni lub miesięcy.

Jeśli podejrzewasz, że tak się stało, zadzwoń do wystawcy karty w celu ponownej aktywacji karty.

Nietypowe zasady dotyczące wzorców wydatków

Firmy kartowe mają ogromną liczbę reguł dotyczących wzorców wydatków. Nie można wiedzieć, jakie są te zasady (gdyby zostały opublikowane, przestępcy obejdą je), ale niepotwierdzone dowody sugerują, że kilka z nich to:

 • Jeśli nigdy wcześniej nie dokonywałeś zakupów on-line i próbujesz dokonać pierwszego zakupu przez Internet, Twoja transakcja może zostać zablokowana.
 • Jeśli zwykle kupujesz zakupy w jednym supermarkecie, a następnie zdecydujesz się na inny, transakcja może zostać zablokowana.Jeśli zwykle kupujesz tanie ubrania, a następnie próbujesz kupić drogi płaszcz, transakcja może zostać zablokowana.Kupujesz od sprzedawcy, który nie mieszka w Twoim kraju

  W globalnej gospodarce wydawanie kart to po prostu głupie… ale niektórzy nadal to robią. Jedynym rozwiązaniem jest zadzwonienie do wystawcy karty, który następnie usunie blokadę z Twojej karty w przypadku transakcji zagranicznych.

  Twoja karta została dezaktywowana z powodu podejrzanej aktywności

  Mogło się tak zdarzyć, ponieważ odwiedziłeś restaurację, garaż lub inny zakład, w którym działają przestępcy „ściągający karty. Firma wydająca karty może następnie zablokować dowolną kartę, która była kiedykolwiek używana w tym zakładzie. W takim przypadku Twoja karta nigdzie nie będzie działać.

  Jeśli wydawca karty to zrobił, być może wydał już nową kartę, która może znajdować się pocztą (nawet jeśli nie wiesz, że Twoja obecna karta jest zablokowana).

  Twój adres e-mail znajduje się na czarnej liście

  Ze względu na dużą ilość spamu krążącego w Internecie istnieje obecnie ogromna baza danych podejrzanych spamerów. Możesz dostać się na jedną z tych list całkiem niewinnie. Jeśli wyślesz do kogoś wiadomość e-mail i kliknie on przycisk „zgłoś jako spam na dole swojego klienta poczty e-mail, gdy go otrzyma, może się okazać, że Twój adres e-mail jest czarny. Jeśli ostatnio odkryłeś, że wiele Twoich e-maili nie dociera do odbiorcy, może to oznaczać, że Twój adres znajduje się na jednej z tych list.

  Firmy obsługujące karty kredytowe czasami sprawdzają, czy kupujący, których adres e-mail znajduje się na liście podejrzanych oszustów. Z tego powodu może się okazać, że Twoja karta jest autoryzowana, jeśli podczas zakupu użyjesz innego adresu e-mail.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy