Dlaczego mój kredyt hipoteczny został sprzedany innej firmie?

17 lutego 2021

10.10.2017 Kristin Demshki

Porównywałeś zakupy, ostrożnie wybierając pożyczkodawcę hipotecznego. Następnie, wkrótce po zamknięciu, otrzymasz list od nowej firmy przedstawiającej się jako dostawca usług. Co tak naprawdę oznacza ta zmiana?

Nagła sprzedaż pożyczki nowemu pożyczkodawcy może wydawać się niepokojące, szczególnie dla kupujących dom po raz pierwszy. Zrobiłeś coś złego? Czy twój pożyczkodawca może to zrobić? Czy Twoja starannie zaplanowana kwota płatności nagle się zmieni? Oto, co musisz wiedzieć o sprzedaży kredytu hipotecznego innej firmie.

Dlaczego sprzedaje się kredyty hipoteczne?

Z punktu widzenia pożyczkobiorcy „sprzedaż kredytu hipotecznego zwykle oznacza, że ​​obsługa kredytu hipotecznego została przeniesiona do nowej firmy, co oznacza, że ​​będziesz przesyłać comiesięczne płatności do nowej firmy. Może się to zdarzyć na kilka różnych sposobów, w zależności od tego, z kim zdecydowałeś się pracować nad kredytem hipotecznym. Inicjatorzy hipoteki to podmioty współpracujące z pożyczkobiorcami w celu ustanowienia i przeprowadzenia transakcji hipotecznych. Obsługujący kredyt hipoteczny zajmują się czynnościami administracyjnymi związanymi z kredytem hipotecznym, takimi jak pobieranie miesięcznych płatności lub zarządzanie rachunkami escrow.

Wiele firm hipotecznych nie obsługuje kredytów iw rezultacie sprzedaje pożyczkę wkrótce po jej sfinansowaniu firmie obsługującej kredyty hipoteczne. Jednak niektóre firmy, takie jak PennyMac, zarówno udzielają kredytów hipotecznych, jak i obsługują je, więc Twoja pożyczka pozostaje u pierwotnego pożyczkodawcy po jej sfinansowaniu, a Ty utrzymujesz relacje z pożyczkodawcą (często przez cały okres trwania pożyczki).

Nierzadko zdarza się, że kredyt hipoteczny jest „przenoszony od jednego urzędnika do drugiego. Obsługujący kredyt hipoteczny zarabiają opłaty za obsługę Twojego konta i od czasu do czasu mogą zdecydować o sprzedaży praw do obsługi kredytu hipotecznego innej firmie.

Twoja zgoda nie jest wymagana do sprzedaży kredytu hipotecznego, a Twoja pożyczka może zostać sprzedana wielokrotnie. Wymagane jest jednak, aby wszyscy pożyczkodawcy ujawnili, czy Twoja pożyczka zostanie sprzedana, a także procent pożyczek, które zazwyczaj sprzedają.

To może brzmieć przerażająco, ale nie powinno. Warunki kredytu pozostaną takie same. Kwoty płatności mogą ulec zmianie, jeśli masz kredyt hipoteczny o regulowanej stopie procentowej (ARM) lub inny rodzaj pożyczki regulowanej. Jeśli nie masz regulowanej pożyczki, Twoje płatności zmienią się tylko wtedy, gdy zmienią się również czynniki spoza zakresu Twojej pożyczki (np. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego lub podatki od nieruchomości). Tego typu zmiany mogą jednak mieć miejsce niezależnie od tego, czy Twój kredyt zostanie sprzedany innej firmie.

Kto właściwie jest właścicielem mojego kredytu hipotecznego?

Proces ten może być mylący, ponieważ ani firma, która udzieliła pożyczki, ani jednostka obsługująca nie mogą faktycznie posiadać Twojej pożyczki. Obecnie większość kredytów mieszkaniowych jest gwarantowana lub udzielana przez Fannie Mae, Freddie Mac lub FHA, firmy czarterowane przez rząd, które kupują pożyczki od pożyczkodawców, aby uwolnić pieniądze, aby następnie móc pożyczać innym pożyczkobiorcom hipotecznym.

Jakie są moje prawa i obowiązki?

Jako właściciel kredytu hipotecznego masz pewne prawa. Podobnie, pożyczkodawca lub wierzyciel hipoteczny ma prawne i powiernicze obowiązki, aby zapewnić sprawiedliwe traktowanie. Niektóre z tych praw są następujące:

 • Twój obecny pożyczkodawca musi dostarczyć Ci zawiadomienie o przeniesieniu własności pożyczki w momencie sprzedaży kredytu hipotecznego.
 • Nowa osoba obsługująca hipotekę musi powiadomić Cię w ciągu 30 dni, podając swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu, datę przeniesienia oraz czy przeniesienie własności będzie jawne.Podczas przenoszenia pożyczki obowiązuje 60-dniowy okres karencji, podczas którego nie zostanie naliczona opłata za opóźnienie za przypadkowe wysłanie płatności do poprzedniego pożyczkodawcy hipotecznego.Twoim obowiązkiem jest bardzo uważne przeczytanie oświadczenia nowego podmiotu obsługującego hipotekę, aby upewnić się, że wszystkie informacje są dokładne. W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów lub błędów należy natychmiast skontaktować się z nową obsługą hipoteczną.

  Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż pożyczki nie powinna sprawić Ci żadnych problemów, ale są trzy typowe kwestie, na które należy uważać:

  1. Zamieszanie: aby uniknąć opóźnień w płatnościach, upewnij się, że uważnie przeczytałeś całą korespondencję od nowego serwisanta i zanotuj, kiedy będziesz musiał rozpocząć dokonywanie płatności. Skontaktuj się z nimi, jeśli masz pytania dotyczące tego, kto, kiedy i jak dokonywać płatności.
  2. Różne funkcje: gdy zmienia się pożyczkodawca, istnieje możliwość utraty funkcji, takich jak dostęp do konta online lub wyciągi elektroniczne, których nie każdy dostawca może zaoferować. Zły moment: Możesz nie wiedzieć, czy i kiedy Twoja pożyczka zostanie sprzedana. Jeśli jesteś w trakcie modyfikacji lub refinansowania pożyczki w momencie sprzedaży pożyczki, nie powinieneś zaczynać tego procesu od nowa z nową obsługą hipoteczną. Powinieneś jednak przechowywać dokładne zapisy tego, co wysłałeś i otrzymałeś, aby upewnić się, że nie ma problemów z modyfikacją pożyczki, które wynikają z przeniesienia do nowego podmiotu obsługującego.Warto zwrócić uwagę na swój kredyt hipoteczny

   Chociaż czasami może to być mylące dla właścicieli domów, swoboda sprzedaży pożyczek pozwala pożyczkodawcom i podmiotom obsługującym zachować stabilność i zyski – uwalniając więcej środków dla nabywców domów, takich jak Ty. Jeśli Twoja pożyczka zostanie sprzedana, zadawaj pytania i zorganizuj swoją nową płatność. Zwrócenie uwagi na ten szybki i łatwy proces doprowadzi do bezstresowego przejścia dla Ciebie i Twojej nowej osoby obsługującej kredyty hipoteczne.

   Pamiętaj również, że PennyMac jest jedną z najlepszych firm obsługujących pożyczki w kraju, z ponad milionem zadowolonych klientów. Kiedy udzielasz pożyczki w PennyMac, nasze zobowiązanie do pożyczki zostaje rozszerzone na jej obsługę, więc nie musisz się martwić, że pożyczka zostanie sprzedana firmie o kiepskiej obsłudze.

   Otrzymuj pomocne artykuły bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy