Czy moja ocena kredytowa spadnie, jeśli nie użyję swoich kart kredytowych?

17 lutego 2021
Category: Wyniki Kredytowe

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Czytnik TPG Jon wysłał mi wiadomość na Facebooku z pytaniem o zarządzanie portfelem jego kart kredytowych:

„Czy wpłynie to na moją zdolność kredytową, jeśli niektóre z moich 10+ kart kredytowych pozostaną niewykorzystane? Czy powinienem próbować robić zakupy co miesiąc, czy też mogę mieć stałe saldo 0 USD?

Twój kredyt jest cennym narzędziem, dlatego ważne jest, aby zarządzać nim odpowiedzialnie. Kultywowanie i utrzymywanie wysokiego wyniku może pomóc w korzystaniu z najlepszych ofert bonusów za karty kredytowe, a także zwiększa szanse na uzyskanie dobrego oprocentowania kredytu hipotecznego lub innej pożyczki. W czasie, gdy wyniki kredytowe w Stanach Zjednoczonych spadają, zawsze cieszę się, gdy słyszę od czytelników takich jak Jon, którzy są świadomi tego, jak ich konta kart kredytowych mogą wpływać na ich finanse. Na szczęście nie ma się tu czym martwić.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową jest wskaźnik wykorzystania kredytu (często nazywany wskaźnikiem zadłużenia do kredytu). Mierzy istniejące saldo na Twoich kartach w stosunku do całkowitego limitu wydatków, a agencje raportujące używają go do oceny, jak dobrze radzisz sobie z kredytem. Generalnie niższy współczynnik jest lepszy, ponieważ wskazuje, że jesteś w stanie spłacić dług; jednak stosunek zerowy (co oznacza, że ​​nie masz żadnego zadłużenia) może w rzeczywistości zaszkodzić Twojemu wynikowi, ponieważ nie pokazuje, że możesz odpowiedzialnie wykorzystać swój kredyt.

Twój wskaźnik wykorzystania kredytu jest obliczany dla wszystkich Twoich kart, zarówno indywidualnie, jak i łącznie. Podczas gdy szczególnie wysoki współczynnik na jednej karcie może wywołać czerwoną flagę, skumulowane wykorzystanie ma nieco większą wagę. To dobra wiadomość dla każdego, kto znajduje się w sytuacji Jona, ponieważ oznacza to, że utrzymywanie zerowego salda na niektórych kartach jest mniejszym problemem, o ile masz kilka, których używasz regularnie. Mam ponad 20 kont kart kredytowych i nie ma mowy, żebym korzystał z nich wszystkich co miesiąc, ale te, z których korzystam, wystarczą, aby utrzymać mój wskaźnik wykorzystania w dobrej kondycji.

Pamiętaj, aby od czasu do czasu używać swoich kart, aby nie zostały anulowane z powodu braku aktywności. Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock.

To powiedziawszy, jest jeden sposób, w jaki utrzymanie zerowego salda może zaszkodzić Twojemu wynikowi. Wydawcy kart byli znani z tego, że anulowali karty po długotrwałej bezczynności, a jeśli Twoje konto zostanie zamknięte, stracisz tę część całkowitego limitu wydatków. Oznacza to, że Twój współczynnik wykorzystania wzrośnie, co nie jest idealne, a także możesz stracić wszelkie zdobyte nagrody, które nie zostały jeszcze wykorzystane. Aby tego uniknąć, zalecam używanie każdej karty przynajmniej raz w roku. Narzędzia, takie jak aplikacja TPG To Go, mogą pomóc w monitorowaniu wydatków, aby pamiętać o przesuwaniu rzadziej używanych kart.

Pamiętaj, że Twoja ocena kredytowa zmienia się regularnie w zależności od wzorców wydatków. Nawet jeśli brak równowagi (na żadnej z twoich kart) obniża twój wynik, wpływ powinien być niewielki i tymczasowy. Gdy ponownie zaczniesz wydawać, powinieneś odzyskać wszystkie punkty utracone w wyniku braku aktywności.

Więcej informacji na temat zarządzania kartami kredytowymi i wynikiem kredytowym znajdziesz w tych postach:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy