Coinbase oferuje pożyczki gotówkowe Bitcoin do 20 000 USD w 17 stanach USA

Coinbase oferuje pożyczki gotówkowe Bitcoin do 20 000 USD w 17 stanach USA
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Coinbase, cyfrowa giełda walut, będzie oferować wybranym klientom pożyczki gotówkowe zabezpieczone bitcoinem już w przyszłym miesiącu, poinformowała firma z San Francisco na swoim blogu w tym tygodniu.

Klienci w 17 stanach zostali zaproszeni do dołączenia do listy oczekujących, aby pożyczyć do 30 procent posiadanych bitcoinów. Maksymalna pożyczka wynosi 20 000 USD przy 8 procentach na rok bez sprawdzania zdolności kredytowej.

„Dzisiejszym ogłoszeniem chcemy dać naszym klientom jeszcze większą kontrolę nad ich inwestycjami w kryptowaluty, oferując jednocześnie bezpieczny dostęp do gotówki” – napisał na blogu Thorsten Jaeckel, menedżer produktu w Coinbase.

Coinbase powiedział, że uruchomił usługę w odpowiedzi na klientów, którzy twierdzili, że potrzebują gotówki na wydatki, takie jak remonty domów lub naprawy samochodów, ale wolą nie sprzedawać swojej kryptowaluty przedwcześnie lub zaciągać pożyczki o wysokim oprocentowaniu.

Początkowo pożyczki są dostępne w następujących stanach za pośrednictwem listy oczekujących: Alaska, Arkansas, Connecticut, Floryda, Georgia, Illinois, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Oregon, Teksas, Wirginia, Nebraska, Utah, Wisconsin i Wyoming .

Giełda, która może pochwalić się ponad 35 milionami użytkowników na całym świecie, twierdzi, że pracuje nad uzyskaniem licencji na dodanie większej liczby kryptowalut, a także rozszerzenie jurysdykcji.

Bitcoin.com poinformował, że Coinbase będzie konkurować z Nexo i Blockfi.

Ponadto witryna internetowa poinformowała, że ​​Square’s Cash App, platforma płatności przyjazna kryptowalutom, testuje krótkoterminowe pożyczki w wysokości od 20 do 200 USD przy stałej stopie procentowej wynoszącej 5 procent miesięcznie.

Liberty Street Economics, blog badawczy Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, powiedział w poście, że zwykłe rozróżnienie między kryptowalutami „opartymi na tokenach” i „na kontach” jest zbyt uproszczone, ponieważ kilka popularnych cyfrowych monet, w tym bitcoin, może być obojgiem.

Powiedział, że system oparty na tokenach oznacza system, w którym wymagana jest walidacja przedmiotu używanego do płatności, podczas gdy system oparty na koncie weryfikuje tożsamość osoby płacącej.

Post powiedział, że zwykła waluta to tradycyjny system oparty na tokenach, w którym ludzie płacą za towary lub usługi i wystarczy wiedzieć, że dana osoba ma wystarczającą ilość ważnej waluty, aby dokonać płatności.

W czerwcu Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (DFS), który nadzoruje 1500 banków i instytucji finansowych oraz ponad 1400 firm ubezpieczeniowych, zaproponował warunki licencjonowania warunkowego, które obiecują ułatwienie startów kryptowalut.

Zgodnie z propozycją powstające firmy, które uczestniczą finanso w programie, mogą ubiegać się o warunkową licencję od DFS, jeśli współpracują z istniejącą firmą upoważnioną przez DFS do prowadzenia działalności gospodarczej w wirtualnej walucie.

SERIA PYMNTS TV LIVE PAŹDZIERNIK: PŁATNOŚCI B2B 2021 – CO ZMIENISZ?

Banki, korporacje, a nawet organy regulacyjne dostrzegają teraz konieczność modernizacji – a nie tylko digitalizacji – infrastruktury i przepływów pracy, które przenoszą pieniądze i dane między firmami w kraju i za granicą. Razem z Visa, PYMNTS zaprasza Cię na miesięczną serię programów na żywo poświęconych tym zagadnieniom, które zmieniają kształt płatności B2B. Mistrzowie modernizacji dzielą się spostrzeżeniami i odpowiadają na pytania podczas kameralnych rozmów przy kominku i tętniących życiem wirtualnych okrągłych stołów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy