Co to jest pożyczka ratalna?

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać

Konsumenci pożyczający środki na raty w porównaniu z kredytem odnawialnym mają kluczowe znaczenie. (iStock)

Zrozumienie różnych produktów dłużnych i ich funkcji może być mylące dla konsumentów. Istnieje kilka kluczowych różnic między dwoma najpopularniejszymi formami zadłużenia: kredytem odnawialnym (karty kredytowe) i kredytem ratalnym. Poniżej znajduje się to, co musisz wiedzieć, zwłaszcza jeśli rozważasz bardziej strategiczne podejście do zadłużenia w tym roku.

Kontynuuj czytanie poniżej

Pożyczki ratalne różnią się od kart kredytowych na dwa główne sposoby: w przypadku pożyczek ratalnych otrzymujesz wszystkie pieniądze z góry, a następnie spłacasz zadłużenie w ustalonych kwotach w określonym czasie (zwanym okresem pożyczki). Dzięki długowi odnawialnemu możesz spłacić kwotę, a później ponownie wydać to, co spłaciłeś – masz stały dostęp do kredytu.

Najważniejszą rzeczą do ustalenia przed zaciągnięciem pożyczki ratalnej jest to, jaką kwotę musisz pożyczyć oraz czy okres lub długość okresu spłaty wpłynie na miesięczną spłatę.

Na przykład 60-miesięczna pożyczka na auto ma okres 60 miesięcy, co oznacza, że ​​będziesz spłacać pożyczkę co miesiąc przez następne pięć lat.

Popularne rodzaje pożyczek ratalnychPożyczki na raty są powszechnie stosowane w przypadku dużych zakupów o stałej cenie, których karta kredytowa prawdopodobnie nie byłaby w stanie pokryć. Pomyśl o produktach finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki studenckie i pożyczki osobiste.

Pożyczki samochodowe

Większość pożyczek na auto oferuje okres od 36 do 72 miesięcy, przy czym średni okres kredytu na auto wynosi 68 miesięcy, według badań Value Penguin z 2019 r.

W przypadku kredytów samochodowych konsumenci często korzystają z możliwości wyboru dłuższego okresu spłaty (terminu), z niższą miesięczną ratą i wyższą stopą procentową lub krótszym z niższą stopą procentową.

Kredyty hipoteczne

Najpopularniejsze warunki udzielania kredytów hipotecznych występują w dwóch odmianach: 15 lub 30-letnia hipoteka. Podobnie jak w przypadku kredytów samochodowych, jeśli zaciągniesz kredyt hipoteczny na 15 lat, możesz uzyskać niższe oprocentowanie, ale miesięczna rata będzie znacznie wyższa, ponieważ spłacasz kredyt hipoteczny o połowę szybciej niż tradycyjna pożyczka na 30 lat.

Konsumenci mogą wybrać pożyczkę hipoteczną ze zmienną stopą procentową, ale większość decyduje się na pożyczkę o stałym oprocentowaniu, dzięki czemu dokładnie wiedzą, ile będą winni każdego miesiąca i wiedzą, że nie zmieni się to w zależności od środowiska stóp procentowych.

Pożyczki studenckie / osobiste

Niezależnie od tego, czy spłacasz prywatną, czy federalną pożyczkę studencką, wszystkie te pożyczki mają stały termin i stopę procentową, a po spłacie – dług jest spłacony!

Pożyczki osobiste mogą być wykorzystywane do różnych celów, takich jak naprawa domu lub spłata zadłużenia, a także mają stałe stopy procentowe i okresy obowiązywania.

Ponieważ pożyczki te często nie wymagają żadnego rodzaju zabezpieczenia, często oprocentowanie ich jest znacznie wyższe niż w przypadku innych rodzajów pożyczek ratalnych.

Plusy i minusy kredytów ratalnychPożyczki ratalne są bardzo dobre dla budowania mocnego profilu kredytowego. Po pierwsze, posiadanie pożyczek ratalnych oprócz kart kredytowych wpływa na kombinację kredytów, co przekłada się na ogólny wynik. Regularne, terminowe płatności każdego miesiąca pokazują również pożyczkodawcom odpowiedzialną historię płatności i budują Twój wynik.

Kredyt ratalny ma bardzo mało „wad, zwłaszcza że średnie oprocentowanie tego rodzaju produktu finansowego (z wyjątkiem kredytów osobistych) jest znacznie niższe niż średnie oprocentowanie na karcie kredytowej. Jeśli szukasz wad, pożyczka ratalna może utrudnić dostęp do gotówki, gdy jej potrzebujesz. Na przykład, jeśli masz na przykład pożyczkę ratalną w wysokości 5000 USD i spłacasz 1000 USD, nie możesz uzyskać dostępu do tego 1000 USD w mgnieniu oka.

Warto też zauważyć, że pożyczki ratalne nie zawsze są tanią opcją; wiele z nich wiąże się z opłatami, takimi jak opłaty za udzielenie kredytu lub opłaty karne, jeśli w końcu spłacisz pożyczkę wcześniej. Chociaż często te opłaty to tylko „koszt prowadzenia działalności w przypadku ubiegania się o duże pożyczki, przed podpisaniem umowy w linii przerywanej sprawdź u pożyczkodawcy, jakie opłaty są za to pobierane.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy