Co robi księgowy?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Masz

Jeśli myślisz o zostaniu księgowym i zastanawiasz się „Czym zajmuje się księgowy?, Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, czy księgowość to właściwa ścieżka kariery.

Księgowy przygotowuje dokumenty finansowe i sprawdza te dokumenty pod kątem prawidłowości, a także może wydawać zalecenia na podstawie sytuacji finansowej organizacji lub osoby. Ludzie, którzy pracują w terenie, zapewniają niezbędną usługę, pomagając swoim klientom lub firmie, zapewnić wypłacalność i rosnąć w dobrobycie.

Czego możesz oczekiwać od księgowości?

Obowiązki

Podstawową funkcją księgowego jest organizowanie danych finansowych i formułowanie zaleceń na ich podstawie. Jednak robienie ogólnych uogólnień na temat tego, co robią księgowi, jest niesprawiedliwe, ponieważ istnieje kilka różnych rodzajów księgowych. Chociaż podstawowe elementy każdego pola rachunkowości mogą być takie same, szczegóły mogą się znacznie różnić.

Rodzaje księgowych:

 • Księgowy
 • Zarządzający księgowy
 • Księgowy podatkowy
 • Księgowy w rządzie
 • Księgowy projektu
 • Księgowy kryminalistyki
 • Księgowy społeczny
 • Księgowy

W zależności od specjalizacji i stanowiska księgowego w firmie może on wykonywać dowolne z następujących obowiązków:

 • Sprawdź dokumenty finansowe, aby upewnić się, że są dokładne i kompletne.
 • Przygotuj dokumenty finansowe i raporty.
 • Zaproponuj zalecenia, które pomogą klientom podejmować mądre decyzje finansowe.
 • Pracuj zgodnie z prawem lokalnym, stanowym i federalnym. Bądź na bieżąco z tymi przepisami, które zmieniają się z roku na rok.
 • Utrzymuj uporządkowane i aktualne dokumenty finansowe.
 • Użyj zaawansowanego oprogramowania księgowego, aby jak najlepiej wykorzystać dostarczone dane.
 • Pomóż firmom i osobom fizycznym zwiększyć wydajność finansową.
 • Poszukaj rozbieżności w danych finansowych i popraw błędy.
 • Zbadaj wszelkie dziwactwa w sprawozdaniach finansowych.
 • Przeprowadzaj audyty dla firm i osób prywatnych.
 • Współpracuj z innymi księgowymi, aby dostarczać kompleksowe raporty dla firm.

Środowisko pracy

Księgowi zazwyczaj pracują w biurach. Może to być biuro korporacyjne, biuro rządowe lub prywatne biuro. Ponieważ wiele dokumentów, które księgowi przygotowują i przedkładają, zależy od czasu, środowisko pracy jest często bardzo szybkie. Często istnieje presja, aby dotrzymać naglących terminów. Jednak nawet gdy terminy budzą brzydkie głowy, ważne jest, aby księgowi zachowali spokój, aby nie poświęcali dokładności na rzecz szybkości.

Niektórzy księgowi, szczególnie księgowi podatkowi, mogą zdecydować się na otwarcie własnej firmy konsultingowej. Pozwala to na większą elastyczność w miejscu pracy. Niezależni księgowi mogą wybrać, ile mają przyjąć, więc prawdopodobieństwo popełnienia błędów jest znacznie zmniejszone.

Księgowi mogą znaleźć pracę w prawie każdym mieście w Stanach Zjednoczonych. W końcu śmierć i podatki to dwie powszechne nieuchronności, prawda? Jednak księgowi są najbardziej poszukiwani w dużych miastach, które mają znaczącą obecność korporacyjną.

Boston w stanie Massachusetts to jedno znajlepszych miast dla księgowych. Według szacunków w mieście jest 50 000 księgowych i audytorów. Jednak Nowy Jork pozostawia Boston w tyle; Wielkie Jabłko ma około 140 000 księgowych, audytorów i księgowych. Inne miasta, w których wykwalifikowani księgowi mają obiecujące perspektywy zatrudnienia, to Chicago, Denver, Minneapolis i Seattle.

Gdy dowiesz się więcej o pracy księgowej, prawdopodobnie poznasz najlepsze sieci talentów księgowych w całym kraju. Możesz zbadać znane firmy księgowe i dowiedzieć się, jaką reputację mają one w swoim środowisku pracy. Może znajdziesz taki, który oferuje pełny pakiet – dobre wynagrodzenie, przyzwoity pakiet socjalny i przyjazną atmosferę.

Harmonogram

Jakiego harmonogramu możesz się spodziewać, rozpoczynając karierę w księgowości? Większość księgowych pracuje co najmniej 40 godzin tygodniowo. Praca w godzinach nadliczbowych nie jest rzadkością, szczególnie w przypadku księgowych, którzy pomagają osobom fizycznym w rozliczeniu podatku dochodowego. W trakcie rocznego sezonu podatkowego księgowi publiczni mogą pracować od 60 do 80 godzin tygodniowo. Inne rodzaje księgowych również mogą być zmuszone do pracy przez długie godziny, gdy wymagają tego terminy.

Jeśli nie masz nic przeciwko pracy w długich godzinach, możesz mieć grafik księgowego. Możesz znaleźć pracę, która oferuje wolne noce i weekendy – więcej czasu na wyjście do miasta! Praca zdalna jest opcją dla niektórych księgowych, więc możesz nawet znaleźć pracę, która pozwoli ci pracować w piżamie.

Jakie kwalifikacje są wymagane, aby być księgowym?

Edukacja

Wykształcenie potrzebne do zostania księgowym będzie zależało od Twoich konkretnych celów zawodowych. Możesz znaleźć podstawową pracę księgową, jeśli masz certyfikat z księgowości. Jednak większość pracodawców wymaga, aby kandydaci do pracy mieli co najmniej tytuł licencjata. CPA lub certyfikowani księgowi zawsze muszą mieć co najmniej tytuł licencjata.

Niebo jest granicą, jeśli chodzi oedukację księgowych. Niektórzy specjaliści w tej dziedzinie mają nawet stopnie doktora. Aby kwalifikować się na najbardziej lukratywne stanowiska księgowe, powinieneś zdobyć tytuł MBA z rachunkowości lub doktorat. w księgowości.

Istnieje kilka różnych ścieżek edukacyjnych, które mogą prowadzić do pracy księgowej. Podczas gdy skupianie się na rachunkowości podczas edukacji jest najbardziej oczywistą drogą do pracy w księgowości, możesz również wybrać edukację w zakresie zarządzania i zarządzania biznesem lub finansów ogólnych.

Doświadczenie

Im większe masz doświadczenie jako księgowy, tym cenniejszy będziesz dla pracodawców. Formalne wykształcenie da ci podstawę do odniesienia sukcesu w wybranej dziedzinie kariery, ale doświadczenie nauczy cię umiejętności rozwiązywania problemów i doskonali umiejętności radzenia sobie z liczbami.

Według danych prawie 25 proc. Księgowych ma od 6 do 10 lat doświadczenia. Tylko pięć procent osób w tej dziedzinie ma dwa lub mniej lat doświadczenia. Jednak księgowi i audytorzy należą donajszybciej rozwijających się karierw dziedzinie sportu, więc może wkrótce pojawić się duże zapotrzebowanie na nowych absolwentów księgowości w organizacjach sportowych.

Umiejętności

Istnieje kilka kluczowych umiejętności, które przydadzą się podczas rozpoczynania kariery księgowej:

 • Dbałość o szczegóły. Jeśli przypadkowo pomylisz liczby lub zgubisz przecinek dziesiętny, konsekwencje mogą być tragiczne.
 • Organizacja. Powinieneś być w stanie ustalać priorytety swoich zadań i śledzić wiele dokumentów.
 • Zdolność adaptacji. Możesz zostać poproszony o współpracę z wieloma różnymi osobami, a Twój harmonogram może ulegać wahaniom w zależności od terminów realizacji określonych projektów.
 • Komunikacja. Musisz zrozumieć sytuację swoich klientów, więc musisz wiedzieć, jak zadawać właściwe pytania. Powinieneś także być w stanie jasno przekazać swoje zalecenia i wyjaśnić ich przyczyny osobom, które nie mają tak dużej wiedzy na temat rachunkowości jak Ty.
 • Znajomość obsługi komputera. Może być konieczne użycie zaawansowanego oprogramowania księgowego.

Oczekiwania płacowe

Jeśli myślisz o karierze księgowego, jednym z pierwszych pytań, które prawdopodobnie zadasz, będzie: „Ile zarabiają księgowi?. Średnia krajowa pensja księgowych wynosi 68 000 USD. W San Francisco średnia pensja wynosi prawie 10 000 dolarów więcej przy 75 000 dolarów.

Jeśli masz niższy poziom wykształcenia lub jeśli zdecydujesz się pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin, możesz oczekiwać, że zarobisz znacznie mniej niż inni specjaliści w tej dziedzinie. WedługBureau of Labor Statistics10 procent osób o najniższych dochodach w dziedzinie księgowości zarabia 41 400 USD lub mniej rocznie. Jednak mając odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, możesz znaleźć pracę, która zapewni ci miejsce wśród 10 procent najlepiej zarabiających. Osoby z tej grupy zarabiają około 119 000 dolarów rocznie lub więcej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, ile możesz oczekiwać jako księgowy, zapoznaj się z tymi statystykami dotyczącymi wynagrodzeń.

Perspektywy pracy dla księgowych

Prognozowany wzrost

Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że wzrost zatrudnienia księgowych i audytorów będzie znacznie wyższy od przewidywanego średniego wzrostu zatrudnienia we wszystkich zawodach. Ten przewidywany wzrost jest zasługą zmieniającej się gospodarki i coraz surowszych przepisów finansowych.

Trajektoria kariery

Kiedy po raz pierwszy wkraczasz w świat księgowości, możesz otrzymać rutynowe zadania, które nie oferują zbytniej różnorodności ani ekscytacji. Jednak wraz ze wzrostem doświadczenia i edukacji będziesz w stanie wykonywać bardziej interesujące i zróżnicowane zadania. Możesz nawet zostać wyznaczony do nadzorowania zespołu innych księgowych. Bycie menadżerem w biurze rachunkowym zapewni Ci wyższe wynagrodzenie i pomoże w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych.

W końcu możesz zdobyć stanowisko kontrolera. Kontroler jest kluczowym elementem w biznesie, którego zadaniem jest analizowanie danych z różnych części firmy i sprawdzanie, jak są ze sobą powiązane. Kontrolerzy ściśle współpracują z dyrektorem finansowym firmy (CFO). Pewnego dnia możesz nawet sam zostać dyrektorem finansowym.

Dla tych, którzy mają do tego osobowość, księgowość jest ekscytującą i satysfakcjonującą dziedziną. Jeśli kochasz liczby, zwracasz uwagę na szczegóły, potrafisz dobrze się komunikować i nie przeszkadza Ci presja terminów, możesz stać się potężną siłą w świecie księgowości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy