Co musisz wiedzieć o ubieganiu się o pożyczkę na wypadek szkód ekonomicznych spowodowanych przez COVID-19 (EIDL)

17 lutego 2021
Category: Kwota Pożyczki

Ponieważ COVID-19 nadal wpływa na Stany Zjednoczone, rząd federalny podejmuje działania w celu zmniejszenia obciążenia podatników. Istnieją programy pomagające firmom przetrwać pandemię. Jednym z takich programów jest program pożyczek na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL).

EIDL nie jest nowy. Jest to istniejący program zarządzany przez Small Business Administration (SBA). Jednak ustawa stymulacyjna (zwana również ustawą o pomocy, uldze i bezpieczeństwie gospodarczym lub ustawą o pomocy koronawirusa lub ustawa CARES) rozszerzyła program. Aby kwalifikować się do programu, firma musi mieć nie więcej niż 500 pracowników.

Oto, co jeszcze musisz wiedzieć:

Jak liczyć pracowników? Small Business Administration (SBA) oblicza wszystkie osoby zatrudnione w pełnym, niepełnym wymiarze godzin lub w inny sposób. Więcej dowiesz się z Regulaminu tutaj.

IRS przedłuża termin czeku na bodźce do 21 listopadaMężczyzna znajduje 9-karatowy diament. IRS ustala – i podatki – człowiekaPionier oprogramowania John McAfee oskarżony o opłaty podatkoweCzy są jakieś wyjątki od reguły 500 pracowników? Jest kilka wyjątków. Niektóre godne uwagi wyjątki obejmują restauracje i firmy hotelarskie, które mogą się kwalifikować, jeśli zatrudniają 500 lub mniej pracowników w jednej lokalizacji. Dodatkowo, na mocy CARES ACT, niektóre branże, w tym organizacje religijne, mogą mieć limit oparty na wpływach, a nie na wielkości zatrudnionych. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie SBA.

OK, czy to ma znaczenie, czym się zajmuję? Tak. Nie możesz ubiegać się o działalność gospodarczą, która jest zaangażowana w nielegalną działalność, lobbing, hazard na dużą skalę (ponad 1/3 Twoich dochodów) lub jeśli angażujesz się w „występy na żywo o lubieżnym charakterze seksualnym lub czerpiesz bezpośrednio lub pośrednio więcej niż de minimis dochód brutto ze sprzedaży produktów lub usług lub prezentacji jakichkolwiek przedstawień lub pokazów o lubieżnym charakterze seksualnym . Ponadto właściciele nie mogą mieć więcej niż 60 dni zaległości z tytułu zobowiązań alimentacyjnych.

A co z organizacjami non-profit? Tak. Organizacje non-profit kwalifikują się. Obejmuje to również organizacje wyznaniowe, niezależnie od tego, czy świadczą świeckie usługi społeczne. Obejmuje to kościoły, które kwalifikują się do statusu 501 (c) (3) – nawet jeśli nie złożyły wniosku do IRS o uzyskanie statusu zwolnionego z podatku.

Pracuję dla siebie. Czy kwalifikuję się? Tak. Firmy jednoosobowe, niezależni wykonawcy, pracownicy gig-economy i osoby samozatrudnione również kwalifikują się do programu EIDL.

Wydaje mi się, że już o tym pisałeś. Czy się mylę? Istnieje podobny program pożyczkowy, który jest dostępny na pokrycie kosztów wynagrodzeń, Program Ochrony Wypłaty (możesz przeczytać o tych pożyczkach PPP tutaj). Ale ten jest trochę inny. Czytaj dalej.

Powiedziałeś, że ten program istniał wcześniej. Więc jaki jest haczyk? Problem polega na tym, że aby się zakwalifikować, musiałeś ponieść poważną szkodę ekonomiczną i znajdować się na obszarze ogłoszonym przez prezydenta katastrofą. Jednak 13 marca 2020 roku Prezydent Stanów Zjednoczonych wydał deklarację awaryjną na mocy Ustawy Roberta T. Stafforda o pomocy w przypadku katastrof i pomocy w nagłych wypadkach. Innymi słowy, cały kraj został ogłoszony obszarem klęski. Oznacza to, że praktycznie każda mała firma w Stanach Zjednoczonych może rozważyć pożyczkę.

Ile mogę dostać? Maksymalna kwota pożyczki to 2 miliony dolarów. Pożyczki są obliczane na podstawie „rzeczywistej szkody ekonomicznej określonej przez SBA, pomniejszonej o wszelkie kwoty odzyskane, takie jak wpływy z ubezpieczenia. Jeśli uznasz, że potrzebujesz więcej pieniędzy, możesz w pewnych okolicznościach poprosić o podwyższenie kwoty kredytu w ciągu dwóch lat od pierwszego zatwierdzenia kredytu.

Wygląda na to, że zajmie to trochę czasu. Potrzebuję teraz pieniędzy. Jakaś pomoc? Jeśli potrzebujesz, możesz poprosić o awaryjną zaliczkę w wysokości do 10 000 USD – SBA mówi, że możesz je otrzymać w ciągu zaledwie trzech dni. Zaliczka zostanie umorzona, jeśli zostanie wydana na płatny urlop, utrzymanie płac, kredytu hipotecznego lub raty leasingowej.

Na co więc mogę przeznaczyć te pieniądze? Jest dość szeroki. Możesz przeznaczyć te pieniądze na płace, czynsze lub kredyty hipoteczne lub inne koszty operacyjne. Podobnie jak w przypadku PPP, nie można podwójnie obniżyć: nie należy wykorzystywać funduszy na kwalifikowane wynagrodzenie z tytułu zwolnienia chorobowego i urlopu rodzinnego, jeśli bierzesz ulgę podatkową na te koszty na mocy ustawy o reagowaniu na koronawirusa dla rodzin.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące pieniędzy? Kilka. W szczególności nie można użyć EIDL do refinansowania istniejącego zadłużenia lub wypłaty dywidendy.

Czy muszę udowadniać, że mój kredyt jest już wyczerpany lub że nie mogłem dostać kredytu nigdzie indziej? Nie.

Ile to kosztuje? SBA nie pobiera żadnych opłat z góry ani kar za wcześniejszą płatność – ale księgowy lub inny specjalista podatkowy może pobierać opłaty, aby pomóc Ci przygotować wniosek.

A co z zabezpieczeniem? Pożyczki w wysokości 25 000 USD lub mniej nie wymagają zabezpieczenia.

Gwarancja osobista? Umorzono pożyczki do kwoty 200 000 USD do 31 grudnia 2020 r.

Jakie dokumenty muszę dostarczyć? To pożyczka, więc musisz zapewnić środki finansowe. Na szczęście nie jest wymagane zeznanie podatkowe za pierwszy rok (uff), ponieważ pożyczki mogą być oparte na twojej zdolności kredytowej. Ale musisz zgodzić się, aby SBA przejrzał twoje dokumenty podatkowe.

Krótko mówiąc, wcześniej borykałem się z uzyskaniem pożyczki, ponieważ lata temu wpadłem w kłopoty prawne. Czy to mnie dyskwalifikuje? Niekoniecznie. Ale biznes zostałby wyłączony z programu, gdyby jeden z właścicieli, który posiada co najmniej 20% kapitału zakładowego spółki, jest obecnie uwięziony w zawieszeniu na warunkowym zwolnieniu; przedmiotem aktu oskarżenia, uzyskania informacji kryminalnych, aresztowania lub innych środków, za pomocą których formalne zarzuty karne są wnoszone w dowolnej jurysdykcji; lub, w ciągu ostatnich PIĘCIU lat, został skazany lub przyznał się do winy lub nolo contendere (bez współzawodnictwa) za przestępstwo, lub został umieszczony na przedprocesowym przekierowaniu, zwolnieniu warunkowym lub zawieszeniu (w tym zawieszeniu przed orzeczeniem) za przestępstwo.

Jaka jest stopa procentowa? Oprocentowanie EIDL z powodu COVID-19 wynosi 3,75% dla małych firm i 2,75% dla organizacji non-profit.

Jak długo program jest dostępny? W większości stanów należy złożyć wniosek nie później niż 16 grudnia 2020 r.

Czy mogę ubiegać się o więcej niż jeden rodzaj pożyczki? Jeśli otrzymałeś już pożyczkę EIDL (między 31 stycznia 2020 a 3 kwietnia 2020), nadal możesz ubiegać się o pożyczkę PPP, o ile wykorzystasz ją na różne wydatki. Możesz również refinansować pożyczkę EIDL na pożyczkę PPP, ale pamiętaj, że jeśli otrzymasz pożyczkę PPP, dotacja w wysokości 10000 USD zostanie odjęta od kwoty umorzenia PPP

Wiem, że pożyczki PPP można darować. A co z EIDL (poza zaliczką, o której już wspomniałaś)? Krótka odpowiedź brzmi: nie, poza tym postępem. Jednak pożyczka EIDL może zostać umorzona, jeśli jest refinansowana w ramach pożyczki PPP, w zależności od daty zaciągnięcia pożyczki EIDL.

Jaka jest prawdziwa różnica między PPP a EIDL, poza kwotami przebaczenia? Rozmiar i zastosowanie. EIDL to pożyczka przeznaczona na sześciomiesięczne pokrycie kosztów operacyjnych. Dla porównania, PPP to pożyczka, która ma przede wszystkim pomóc w pokryciu wynagrodzeń przez osiem tygodni. Również wniosek o pożyczkę w EIDL jest – rzekomo – znacznie prostszy.

OK, jestem w. Gdzie mogę się zarejestrować? Możesz zacząć na stronie internetowej SBA.

A jeśli nie mogę tego zrobić sam? Zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z doradcą podatkowym, bankowym lub prawniczym.

Nie jestem pewien co do pożyczki. Co jeszcze mogę zrobić, aby utrzymać moich pracowników na liście płac? Jeśli pożyczka Ci nie odpowiada, dostępne są inne opcje. Jednym z tych przepisów jest Kredyt Zatrzymania Pracowników lub ERC, który ma pomóc firmom utrzymać pracowników na liście płac. Możesz przeczytać więcej tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy