Bankier hipoteczny

17 lutego 2021

Musisz zrozumieć, kim jest bankier hipoteczny. Oto co warto wiedzieć.

Kim jest bankier hipoteczny?

Bankier hipoteczny to ktoś, kto udziela pożyczek mieszkaniowych. Bankier hipoteczny może zatrzymać pożyczkę lub sprzedać ją inwestorowi. Dodatkowo bankier hipoteczny może zdecydować się na samodzielną obsługę kredytu lub sprzedaż praw innej firmie.

Głębsza definicja

Bankiem hipotecznym może być osoba fizyczna lub duża firma. Bankier wyjątkowo zapewni finansowanie pożyczki danej osobie. Bankierzy hipoteczni często są myleni z pośrednikami kredytów hipotecznych, chociaż są bardzo różni.

Podczas gdy bankier hipoteczny bezpośrednio rozpatruje i akceptuje (lub odrzuca) wniosek o pożyczkę mieszkaniową, pośrednik działa jako pośrednik. Broker przejrzy oferty różnych bankierów i pożyczkodawców, aby znaleźć najlepszą ofertę i zazwyczaj pobiera dodatkowe opłaty za swoje usługi. Bankier może zatwierdzić lub odmówić pożyczki; broker nie może.

Gdy bankier hipoteczny zdecyduje się zatwierdzić wniosek o pożyczkę, bankier może zdecydować o obsłudze pożyczki, co oznacza, że ​​dokonujesz płatności bezpośrednio do bankiera lub może on sprzedać pożyczkę, co oznacza, że ​​dokonasz płatności w innej firmie.

Oprócz udzielania konwencjonalnych kredytów mieszkaniowych bankier hipoteczny może oferować szerszą gamę opcji hipotecznych. Niektóre banki oferują duże pożyczki mieszkaniowe, czyli pożyczki przekraczające limity określone przez Fannie Mae lub Freddie Mac. Ze względu na dużą wartość pożyczki jumbo są trudniejsze do uzyskania przez brokera.

Przykład bankiera hipotecznego

Jeśli otrzymałeś ofertę kredytu hipotecznego z banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, widziałeś przykład bankiera hipotecznego w akcji. Klienci, którzy mają ugruntowane relacje z bankiem lub spółdzielczą kasą kredytową, prawdopodobnie otrzymają lepsze oferty kredytów mieszkaniowych, jeśli chodzi o warunki i oprocentowanie kredytu.

Jeśli Twój bank lub SKOK nie oferują kredytów mieszkaniowych, możesz zwrócić się o pożyczkę do instytucji, która to robi. Trzy z największych banków oferujących kredyty hipoteczne w USA to Wells Fargo, Chase i Bank of America.

Chociaż typowy bank lub kasy pożyczkowe może być bankierem hipotecznym, pożyczkodawcą może być również własny podmiot. Na przykład Quicken Loans jest jednym z pięciu największych pożyczkodawców hipotecznych w USA, ale nie jest bankiem. Oferuje tylko kredyty mieszkaniowe.

Inne kredyty hipoteczne Warunki

Więcej od Bankrate

Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych – dzisiejsze stopy procentowe kredytów hipotecznych

Zobacz stawki z naszego cotygodniowego krajowego badania dotyczącego płyt CD, kredytów hipotecznych, produktów kapitałowych do domu, kredytów samochodowych i kart kredytowych.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych na 30 lat spada do rekordowo niskiego poziomu

W cotygodniowym badaniu pożyczkodawców Bankrate przeważają niskie koszty pożyczki.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych 15-letnich nadal spada, osiągając nowe minimum

Stawki kredytów hipotecznych oszczędzających odsetki nigdy nie były niższe.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie spada do kolejnego najniższego poziomu

Dowiedz się, co jeszcze bardziej obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Punkty hipoteczne i jak mogą obniżyć koszty odsetek

Punkty mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale warto najpierw przeprowadzić małą analizę.

Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni online roku 2020

Aby określić najlepszych pożyczkodawców hipotecznych online, Bankrate porównał ponad 50 instytucji finansowych, w tym te, które są całkowicie cyfrowe (bez lokalizacji oddziałów) i te, które mają dostęp do Internetu i [. ]

Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrośnie czy spadnie w październiku?

Dlaczego najlepiej byłoby skorzystać z rekordowo niskich stóp procentowych, póki możesz.

Prognoza oprocentowania kredytów hipotecznych Q4: Czy niskie stopy będą kontynuowane?

Dzisiejsze niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych powinno się utrzymać, ale jest kilka dzikich kart.

Co to jest list podarunkowy na kredyt hipoteczny?

Często nabywcy domów zwracają się do innych, aby uzyskać wystarczającą ilość gotówki na kredyt hipoteczny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy