7 najlepszych akcji groszowych do kupienia teraz

17 lutego 2021

Jeśli inwestorzy wiedzą, gdzie szukać, niektóre z najlepszych akcji groszowych mogą naprawdę być diamentami

Od redakcji: „7 najlepszych akcji groszowych do kupienia teraz zostało wcześniej opublikowane w czerwcu 2020 r. Od tego czasu zostało zaktualizowane w celu uwzględnienia najbardziej istotnych dostępnych informacji.

Akcje groszowe to takie, które są sprzedawane za mniej niż 5 USD za akcję. Innymi słowy, te akcje groszowe są tanie w porównaniu z akcjami firm takich jak Amazon (NASDAQ: AMZN ) i Tesla (NASDAQ: TSLA ).

Za cenę jednej akcji AMZN inwestor mógł kupić setki lub tysiące akcji w formie akcji grosza. Ale ich atrakcyjność to coś więcej niż niskie ceny. Wielu inwestorów ma nadzieję, że osiągnie sukces, inwestując w najlepsze akcje groszowe – firmy, które zmienią się w Amazon lub Tesla.

Rzeczywiście, Amazon rozpoczął swoje życie jako spółka notowana na giełdzie w szeregach groszowych. W maju 1997 r. Można było kupić akcje po 1,73 dolara za sztukę. Ale od tamtej pory byli na niesamowitej trajektorii w górę.

Ale chociaż najlepsze akcje groszowe oferują potencjał wzrostu, wiele z nich nie bez powodu kosztuje mniej niż 5 USD. Niektóre reprezentują niegdyś wielkie firmy, które przeszły ciężkie czasy, jak Ford (NYSE: F ). Inne, takie jak Hertz (NYSE: HTZ ), są na podtrzymywaniu życia i są zagrożone wycofaniem z listy. Najważniejsze jest to, że akcje groszowe oferują duże nagrody, ale wiążą się z dużym ryzykiem.

Oznacza to, że zanim zainwestujesz w akcje grosza, powinieneś przeprowadzić pewne badania i wiedzieć, w co się pakujesz. Mając to na uwadze, oto siedem najlepszych akcji groszowych do kupienia w 2020 roku:

 • Pojazdy ElectraMeccanica (NASDAQ: SOLO )
 • Silvercorp Metals (NYSEMKT: SVM ) Zovio (NASDAQ: ZVO ) Revive Therapeutics (OTCMKTS: RVVTF ) Coty (NYSE: COTY ) Husky Energy (OTCMKTS: HUSKF ) Harte Hanks (NYSE: HHS )Najlepsze zapasy Penny: pojazdy ElectraMeccanica (SOLO)Zapasy pojazdów elektrycznych są gorące. Inwestorzy muszą tylko spojrzeć na kontynuację Tesli lub manię związaną z niedawną pierwszą ofertą publiczną Nikola Motors (NASDAQ: NKLA ), aby zrozumieć, że producenci pojazdów elektrycznych są dziś liderem w branży motoryzacyjnej.

  A ElectraMeccanica Vehicles oferuje ogromny potencjał w kosmosie. Akcje SOLO odbiły się od marcowych minimów i wzrosły z 92 centów za akcję do ponad 2,50 USD w ostatnich tygodniach. Ożywienie nastąpiło po tym, jak kanadyjska firma poinformowała, że ​​jej sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła do 116 831 dolarów kanadyjskich z 101 404 dolarów kanadyjskich.

  Akcjonariusze lubią to również ElectraMeccanica Vehicles planuje zbudować w USA fabrykę montażu i centrum techniczne. Firma niedawno ogłosiła, że ​​zawęziła listę swoich nowych domów w USA do Arizony, Kolorado, Florydy, Północnej Karoliny i Tennessee.

  Ogłosiła również przyspieszony rozwój swojego pierwszego całkowicie elektrycznego mikro-samochodu i zamierza otworzyć punkty sprzedaży detalicznej w Arizonie i Oregonie.

  Czy pojazdy ElectraMeccanica mogą być następną Teslą? Czas pokaże, ale przy 1,73 USD za akcję akcje SOLO mogą być warte ryzyka.

  Silvercorp Metals (SVM)W dzisiejszych czasach złoto cieszy się dużą popularnością jako bezpieczna przystań. Ale nie licz na srebro. Cena metalu szlachetnego wzrosła w ubiegłym roku o 16% – i nadal rośnie.

  Jedną z najlepszych akcji do kupienia jest Silvercorp Metals, górnik metali szlachetnych, który zasługuje na miłość. Podobnie jak w przypadku wielu młodszych górników, SVM jest sprzedawany jako akcje groszowe. Ale ta firma ma wiele do zrobienia.

  Przede wszystkim Silvercorp Metals ma solidny bilans. Utrzymuje niskie zadłużenie i może pochwalić się zarówno 38% marżą operacyjną, jak i 25% marżą zysku. Są rewelacyjne – szczególnie dla firmy z branży górniczej.

  Ponadto Silvercorp koncentruje się wyłącznie na Chinach. W rzeczywistości jest to największy producent w kraju, który koncentruje się głównie na srebrze.

  Ludzie, którzy zachowują optymizm na złocie i dyskredytują srebro, powinni wziąć pod uwagę, że Silvercorp niedawno ogłosił, że planuje dywersyfikację swojej działalności. Cena akcji SVM wzrosła z 2,89 USD za akcję w marcu i obecnie flirtuje z 5 USD na akcję. Gdy ta firma zdecydowanie wyjdzie z szeregów giełdowych groszowych, nie wiadomo, gdzie pójdzie cena akcji.

  Zovio (ZVO)Szkoły nadal zmieniają swoje programy nauczania i nauczają online, więc teraz może nadszedł czas, aby inwestorzy zastanowili się nad Zovio. Kalifornijska firma zajmująca się technologiami edukacyjnymi wzrosła od kwietnia, osiągając w sierpniu 6 USD, po czym ustabilizowała się na poziomie zaledwie 4 USD za akcję.

  Obecnie panuje zgoda co do tego, że Zovio i jego rówieśnicy z edukacji będą nadal obserwować wzrost cen swoich akcji. Dzieje się tak, gdy kolegia i uniwersytety stają przed wyzwaniami ponownego otwarcia. A Zovio jest dobrze przygotowany do wykorzystania obecnej sytuacji.

  Zovio to znacznie więcej niż firma zajmująca się wideokonferencjami. Szkoły używają tego oprogramowania do prowadzenia kursów online. Zapewnia również zarządzanie danymi i oprogramowanie pomagające w zarządzaniu programem nauczania, pomocą finansową, rejestracją i czesnym. Następnie firma rozszerza swoją działalność na świat korporacyjny, planując zapewnić firmie szkolenia i certyfikację.

  Krótko mówiąc, Zovio wydaje się być przygotowany do odniesienia sukcesu w nowej normalności.

  Revive Therapeutics (RVVTF)Firmy biotechnologiczne przyciągają wiele uwagi podczas wyścigu o lekarstwo na Covid-19. Uznani gracze, tacy jak Moderna (NASDAQ: MRNA ) i Johnson & Johnson (NYSE: JNJ ), zauważyli, że ich ceny akcji wzrosły, gdy pojawiły się informacje o ich wysiłkach.

  Kilka mniejszych, mniej znanych firm biotechnologicznych również szuka lekarstwa na Covid-19. A głównym z nich jest Revive Therapeutics. Firma testuje bucilaminę, środek przeciwreumatyczny, aby sprawdzić, czy działa przeciwko koronawirusowi. Jedną z korzyści jest to, że jego wyniki powinny być dostępne w krótszym czasie niż wyniki uzyskiwane przez niezłomnych w branży.

  Nie jest jasne, czy podejście Revive Therapeutics będzie działać z Covid-19. Warto jednak zauważyć, że akcje RVVTF nie cofnęły się ostatnio wraz z innymi zapasami koronawirusa i nie spadły poniżej 50-dniowej średniej kroczącej od kilku miesięcy.

  Firma Revive Therapeutics ogłosiła również rozszerzenie współpracy badawczej z University of Wisconsin, a firma pracuje również nad kilkoma lekami potencjalnie leczącymi zaburzenia uzależnień.

  Kup te akcje teraz, gdy nadal są dostępne za zaledwie 15 centów za akcję.

  Coty (COTY)Amerykańska międzynarodowa firma kosmetyczna Coty istnieje od 1904 roku. Jest to przykład odnoszącej niegdyś sukcesy firmy, która przeżyła trudne czasy. A te stresy znajdują odzwierciedlenie w cenie akcji.

  Akcje COTY są obecnie notowane poniżej 3 USD za akcję, znacznie spadając w porównaniu z 52-tygodniowym maksimum wynoszącym 13,82 USD. Wygląda jednak na to, że firma powinna się odbić. Firma Coty – która produkuje i sprzedaje kosmetyki, zapachy i produkty do pielęgnacji włosów – odpowiedziała na pandemię Covid-19, produkując żel hydroalkoholowy, który jest używany do dezynfekcji rąk.

  Firma wydziela również kilka oddziałów w ramach transakcji inwestycyjnej o wartości 4,3 mld USD z globalną firmą kapitałową KKR (NYSE: KKR ). Po zbyciu KKR będzie posiadać 60% udziałów, a Coty zachowa 40% udziałów. I, prawdopodobnie największa wiadomość ze wszystkich, Coty niedawno zawarła umowę z Kylie Jenner, wpływową na media społecznościowe. W szczególności firma Coty wprowadziła na rynek nowy produkt do pielęgnacji skóry o nazwie Kylie Skin. To sprawiło, że według firmy jest to jedna z najszybciej rozwijających się marek kosmetycznych w mediach społecznościowych.

  Skoro tak dużo się dzieje, wskazane byłoby zainwestowanie teraz, gdy akcje COTY wciąż znajdują się na niskim poziomie.

  Husky Energy (HUSKF)Husky Energy to kanadyjska firma naftowa, która mocno ucierpiała na skutek pandemii i tegorocznego załamania cen ropy. Jednak firma jest dobrze przygotowana do przetrwania obecnej burzy i ma wiele do zrobienia w perspektywie długoterminowej.

  Firma z siedzibą w Calgary posiada wiele aktywów w piaskach roponośnych Kanady, a także za granicą w Azji. Husky Energy pożyczył 500 milionów dolarów, zwiększając swoją płynność do 5 miliardów dolarów. Powinno to pomóc w łatwym przezwyciężeniu pandemii.

  Ponadto Husky Energy ma ponad 500 detalicznych stacji benzynowych, które są w trakcie zbywania, z których wiele jest połączonych z dochodowymi restauracjami i sklepami z pamiątkami. Husky wstrzymał również wydatki inwestycyjne na pozostałą część tego roku. Wszystkie te posunięcia zyskały uznanie analityków. Jednak akcje Husky Energy nadal są sprzedawane po 3,42 USD za akcję. To firma, której cena akcji wynosiła 30 dolarów dziesięć lat temu.

  Biorąc pod uwagę wysiłki kierownictwa mające na celu naprawienie statku, zakup akcji HUSKF po bieżących cenach może być okazją.

  Harte Hanks (HHS)Harte Hanks, firma świadcząca usługi marketingowe z siedzibą w Teksasie, wygląda na transakcję nieco powyżej 3 USD za akcję. Firma, która zajmuje się marketingiem cyfrowym, społecznościowym, mobilnym, drukowanym i pocztą bezpośrednią, odnotowała zaskakujący zysk w ostatnim kwartale. Od tego czasu akcje HHS odnotowują ogromny wzrost.

  Harte Hanks skorzystał również na wykupie akcji firmy przez osoby z wewnątrz. Pod koniec maja ujawniono, że dyrektor generalny Andrew Benett zapłacił 78 000 USD za zakup akcji HHS po 2,45 USD za akcję.

  Ponadto Harte Hanks jest w trakcie restrukturyzacji swojego zarządu, a firma ogłosiła niedawno kilka nowych kontraktów. Najwyraźniej Harte Hanks korzysta ostatnio z szeregu dobrych wiadomości, które spowodowały, że cena akcji wzrosła z niskiego poziomu 1,17 dolara w marcu.

  Nikt nie wie, jak długo potrwa cykl, ale HHS może nie być zapasem grosza znacznie dłużej.

  Akcje groszowe i akcje o niskim wolumenie: Z nielicznymi wyjątkami, InvestorPlace nie publikuje komentarzy na temat spółek, których kapitalizacja rynkowa jest niższa niż 100 milionów USD lub które obracają mniej niż 100 000 akcji dziennie. Dzieje się tak, ponieważ te „akcje groszowe są często placem zabaw dla oszustów i manipulatorów rynkowych. Jeśli kiedykolwiek opublikujemy komentarz na temat akcji o niskim wolumenie, na które może mieć wpływ nasz komentarz, żądamy, aby autorzy InvestorPlace.com ujawnili ten fakt i ostrzegli czytelników przed ryzykiem.

  W dniu publikacji Joel Baglole nie posiadał (bezpośrednio ani pośrednio) żadnych pozycji w papierach wartościowych, o których mowa w tym artykule.

  Joel Baglole jest dziennikarzem biznesowym od 20 lat. Spędził pięć lat jako reporter w The Wall Street Journal, pisał także dla gazet The Washington Post i Toronto Star, a także dla portali finansowych, takich jak The Motley Fool i Investopedia. W chwili pisania tego tekstu Joel Baglole posiadał akcje MRNA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy